Ставленні світу до України. Форми та методи підтримки

Ставленні світу до України. Форми та методи підтримки

24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення російських військ на територію України. За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, понад п’ятдесят зарубіжних країн підтримали Україну в українсько-російській війні та засудили дії Путіна. Зараз ця кількість зростає. Навіть ті країни, які були нейтральними або ж раніше підтримували політику Кремля, перейшли на бік України.

Реакція та дії США

24 лютого, в перший день вторгнення, до усього світу з промовою звернувся президент Америки Джо Байден, який заявив, що Америка разом із членами Євросоюзу, Новою Зеландією, Великою Британією та іншими країнами обмежать Росії проведення яких-небудь операцій в долларах, фунтах, єнах. За його словами, санкції торкнуться високотехнологічного імпорту, великих російських банків, розміщених по всьому світу, що зачепить 50% бізнесу.

Байден пообіцяв, що втручатися в конфлікт не буде, але посилить кордони країн-членів НАТО. Також на Україну буде відправлена гуманітарна допомога.

На питання журналістів, чому Росію не відключать від системи SWIFT, Байден відповів, що санкції, запроваджені проти крупних російських банків, можуть мати більші наслідки для РФ, ніж відключення від «СВІФТУ». Але таку можливість в майбутньому президент США не відкидає.

Що відповіла Британія на російську агресію

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що вони не будуть просто так дивитися на російське вторгнення. За його словами, Британія разом зі своїми союзниками запровадять жорсткі дії проти Росії, серед яких – замороження активів російських банків в британській системі, серед яких і банк ВТБ, заборона брати кредити в британських фінансових установах, замороження активів фізичних, юридичних осіб. Серед заборон з боку Великобританії – експорт товарів, які можна застосовувати у військових цілях, обмеження депозитів росіян у британських банках, заборона літакам компанії «Аерофлот» приземлятися у Великій Британії.

Як готова допомогти Польща та Молдова

З початку військової агресії з боку Росії, Польща спростила виїзд до їхньої країни. Президент країни Анджей Дуда наголосив, що зробить усе можливе, щоб допомогти своїм сусідам. З першого дня війни на українсько-польському кордоні почали розгортати табори для біженців.

Свій прилисток також пропонує Молдова. Уряд навіть забезпечив додатковий персонал, щоб прості українці могли без перешкод перетнути кордон біля Паланки та Окниці.  

Як відреагували інші країни

Франція засуджує дії Росії. В перший день війни на фоні українського прапору виступив президент Франції Еммануель Макрон, який побажав українцям мужності та заявив, що дії Путіна та Лукашенка, який пропустив російські війська через свій кордон, – це порушення хартії ООН. Російську агресію також жорстоко засудили канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі, міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський.

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register