Перемовини Україна-Росія

Відтоді, як 24 лютого 2022 року Росія вторглася на територію України, влада шукала усі можливі виходи закінчення цього кровопролиття. Та й не лише влада. Уся українська громада згуртувалася та стала на захист своєї держави. Один із шляхів, який обговорював Київ, починаючи з 25 числа, – перемовини з країною агресором. Але протилежна сторона висунула такі умови, на які український уряд не міг погодитися. А саме – скласти зброю та провести зустріч на території Білорусі.

Варто нагадати, що Білорусь активно підтримує Росію та навіть дозволила, щоб через її межі пройшли ворожі війська. Саме тому 27 лютого в Гомель прибула лише російська делегація, українська сторона відмовилася приїжджати в      білоруське місто. Володимир Мединський, помічник президента РФ, який очолював російську делегацію, заявив, що Київ саботував погоджені перемовини.

Про що врешті домовилися?

27 лютого відбулася розмова із президентом Володимиром Зеленським та самопроголошеним главою Білорусі Олександром Лукашенко, у ході якої було домовлено про те, що перемовини відбудуться на нейтральній стороні, а саме на кордоні з Білоруссю, біля річки Прип’ять. Також Лукашенко пообіцяв, що жоден літак, гелікоптер, ракети, розміщені поблизу українського кордону, не потраплять на територію України, поки не закінчаться ці перемовини.

Українсько-російські перемовини: раунд 1

Російська делегація, яку очолював голова партії «Слуга народу» Давид Арахамія та міністр оборони Олексій Резніков, прибула на місце перемовин 27 лютого о 17:00, але зустріч була перенесена на ранок 28 числа. Перемовини тривали довгі п’ять один, але, крім обговорення порядку денного та декількох пріоритетних для обох сторін тем, ніякого рішення прийнято не було. Як повідомив президент України Володимир Зеленський в одному зі своїх брифінгів, він нічого не очікував з цієї зустрічі, але, якщо є маленький шанс на припинення цієї війни, потрібно його використати.

Наступний раунд перемовин має відбутися в Біловезькій Пущі 3 березня 2022 року. У ході цієї зустрічі українська влада буде намагатися змусити Росію відвести свої війська та звільнити захоплені території. За словами Володимира Зеленського, Україна ні за що не складе зброю, не капітулює та не віддасть жодного шматочка української землі. Це позиція усього українського народу, який захищатиме свою Батьківщину навіть ціною власного життя.

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register