Ручне управління ринку газу суперечить євроінтеграції

Як позначиться на євроінтеграції переведення цін на газ у ручне управління? Розповіла Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу.

Зниження цін на газ на понад 30%, яке очікується в лютому, запроваджено з ініціативи президента Володимира Зеленського.

З таким повідомленням ОП вийшов 13 січня після наради, яку скликали на тлі протестів проти підвищення тарифів на газ та електроенергію, що мали місце в багатьох містах України.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Ми бачимо, як Офіс президента скликав нараду і зненацька дається доручення, яке має знизити ціну на газ на конкретну кількість відсотків. Річ у тому, що рішення, яке запропонував президент керується втручанням держави у регулювання молодого ринку газу, який у нас на сьогодні є.

Ринок газу як такий – це одна з частин виконання нами наших завдань, які ми на себе взяли в рамках угоди про асоціацію.

Його ефективне функціонування залежить від багатьох складових. Очевидно, що насамперед потрібно докладати зусилля, щоб цей ринок дійсно запрацював, для цього має якісно працювати антимонопольний комітет. Має якісно працювати енергетичний регулятор – тобто ті складові, які визначають питання ринку. В той же час, є питання і до антимонопольного комітету, і до того, як зараз і чим керується уряд, коли підвищує ціни для населення.

Втручатися в такому режимі в ринок газу суперечить євроінтеграції й функціонуванню ринку газу.

Мало того – з 2018 до 2020 року ми дуже тяжко добивалися від європейської сторони того, що ми оновили один з додатків до угоди, який стосувався енергетики. В раках цього додатку ми взяли на себе зобов’язання, що коли ми виконуємо ті чи інші директиви чи регламенти Європейського Союзу, то це означає для ЄС їхнє зобов’язання дати нам можливість інтегруватися у ці енергетичні ринки Європейського Союзу, ще не бувши навіть членом ЄС.

Джерело: hromadske.radio

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register