Командувачу Повітряних сил ЗСУ та ще двом людям оголосили підозру щодо катастрофи Ан-26 на Харківщині

Державне бюро розслідувань оголосило три нових підозри: Командувачу Повітряних сил ЗСУ за статтею про недбальство, командиру військової частини та керівнику польотів військової частини — у порушенні правил польотів.

Про це йшлося під час брифінгу Держбюро розслідувань та Офісу генпрокурора. Прізвища підозрюваних не озвучували, однак, командувачем Повітряних сил ЗСУ наразі є Сергій Дроздов.

Наразі слідство продовжується, кажуть у Держбюро, і ймовірно, будуть озвучені факти можливого порушення не лише з боку цих трьох підозрюваних. Наразі підозрюваних не затримали, найближчим часом їм будуть обирати запобіжний захід у суді.

Поки, за даними ДБР, у підозрі йдеться про порушення, які були допущені на стадії підготовки до польотів та під час здійснення польотів.

«Ці порушення були допущені, як на стадії підготовки до польотів, оскільки були допущені на борт особи, які взагалі там не мали бути. Так і на стадії здійснення польоту — коли політ дозволявся із порушенням експлуатації літального апарату, правил здійснення польотів. І на стадії, коли вже сталася кризова ситуація — керівництво польотів не вжило достатньо адекватних заходів для того, щоб уникнути цієї катастрофи», — пояснив заступник керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Офісу генпрокурора Сергій Личик.

У Повітряних силах ЗСУ hromadske повідомили, що наразі вони ознайомлюються з брифінгом та пізніше озвучать свою позицію.

Раніше голова урядової комісії з питань розслідування авіакатастрофи, віцепрем’єр-міністр Олег Уруський заявляв, що під час розслідування авіакатастрофи Ан-26 виявили грубі порушення у виконанні польотних завдань та в організації польотів загалом.

Що відомо про аварію?

Авіакатастрофа Ан-26 на Харківщині сталася надвечір 25 вересня. З 27 людей на борту (20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил і семеро офіцерів, ще одного курсанта не допустили до польоту) одразу після аварії вижили двоє.

Один із них (курсант зі Львова) помер у Харківській лікарні невідкладної медичної допомоги, інший (із Харківської області) перебував у Харківському військовому шпиталі.

Володимир Зеленський доручив тимчасово призупинити польоти на всіх Ан-26 в Україні до з’ясування обставин трагедії.

Офіс генпрокурора порушив справи за статтею 416 Кримінального кодексу. Слідство у цій справі проводитиме Державне бюро розслідувань. Воно наразі перевіряє чотири версії того, що сталося.

Слідчі вже допитали понад 40 свідків, взяли ДНК родичів загиблих для експертизи, вилучили бортові самописці, які вже почали розшифровувати.

6 жовтня на майдані Свободи в Харкові відбулась церемонія прощання із 25 військовими, які загинули в авіакатастрофі Ан-26. Раніше на Львівщині поховали курсанта Віталія Вільхового, який вижив, але помер у лікарні наступного дня після трагедії.

Джерело: hromadske.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register