“Фокус” опублікував рейтинг найвпливовіших людей України 2020 року

Рейтинг виходить щорічно з моменту заснування видання в 2006-му й є одним із найстаріших та найбільш цитованих рейтингів в Україні. Редакція разом з експертами традиційно склала список людей, які мають найбільший вплив на політичні, економічні, суспільні та культурні процеси в країні. У їхньому числі політики, бізнесмени, артисти, спортсмени, журналісти, громадські діячі.

Цьогорічний рейтинг оновився більш ніж наполовину: 58% його учасників — нові обличчя. Експерти пов’язують це з приходом нової команди до управління країною.

«Рейтинг-2020 здивує багатьох читачів. Ще на стадії опитування експертів стало зрозуміло: впливовість у цьому році цілком перемістилася до коридорів Офісу президента. Розглядати як серйозну, впливову силу більшість членів уряду експерти відмовлялись. Не там приймаються рішення по «Великому будівництву», введенню карантину. І не монобільшість у Верховній Раді ставить умови Офісу, а навпаки», — пише в своїй колонці головний редактор Фокуса Олексій Газубей. «Однак при такій конструкції влади й уся відповідальність лягає на плечі тих, хто ходить коридорами Банкової», — зазначає він. «Друга реальна сила — великий бізнес, який свої питання вирішує самостійно або через посередників знову-таки в Офісі президента. Така структура при відсутності неприхованих противаг може виявитися дуже крихкою під ударами епідемії, економічної кризи чи політичних опонентів».

Найвпливовішою людиною України Фокус визнав президента Володимира Зеленського. Саме його феноменальна перемога на виборах та отриманий від виборців безпрецедентний кредит довіри дозволили йому створити структуру влади, що базується на його особистій популярності.

На другому місці голова Офісу президента й права рука гаранта Андрій Єрмак. На третьому несподівано опинився радник Єрмака Михайло Подоляк, який, за даними інсайдерів Фокуса, не тільки курирує всю інформаційну політику Банкової, але й входить до найближчого кола прийняття ключових рішень.

Четверта позиція — ще одна несподіванка цього року: серйозно підсилив свій вплив і встановив щільний контакт із новою владою бізнесмен Борис Кауфман. На п’ятому місці куратор головного проекту «зеленої» команди «Велике будівництво», заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Шоста позиція у найбагатшого громадянина України Ріната Ахметова, який контролює не тільки значну частину економіки країни, а й впливає на політичні процеси. Сьома — у першого помічника президента Сергія Шефіра.

На восьмому місці в рейтингу впливових розташувався незмінний голова МВС Арсен Аваков. На дев’ятому — заступник керівника ОП Олег Татаров, що нещодавно увірвався в публічну політику й вступив у відкриту боротьбу з директором НАБУ Артемом Ситником, якого називають прямим представником інтересів західних партнерів в силовій вертикалі України. Замикає першу десятку ще один представник команди Зеленського — заступник голови ОП Андрій Смирнов, відповідальний за реформування судової системи.

«Так виходить, що сьогодні на багато глобальних державних рішень впливають заступники й радники, фаворити й міньйони. Саме це ми й відобразили в нашому рейтингу. Інша справа, хто з них протримається до нашого наступного рейтингу, адже в 2019 і 2020 роках він оновлявся більш ніж наполовину», — резюмує Олексій Газубей.

До другої десятки увійшли генпрокурор Ірина Венедиктова (11-та позиція), голова Верховної Ради Дмитро Разумков (12-та), бізнесмен Ігор Коломойський (13-та), прем’єр-міністр Денис Шмигаль (14-та), глава СБУ Іван Баканов (16-та), лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко (19-та).

На 68-й позиції рейтингу — найбагатша жінка України, співвласниця компанії «Епіцентр К» Галина Герега, на 83-й — інфекціоніст Ольга Голубовська. 90-е місце отримала телеведуча Алла Мазур, а почесне 100-те — співачка і блогер Ольга Полякова.

Редакція “Фокуса” зазначила важливі тенденції: середній вік учасників рейтингу — 47,8 року, 75% складають чоловіки, 25% — жінки, 85% впливових українців проживають і працюють у Києві.

Розподіл місць відбувався за підсумками експертного опитування, а також із урахуванням думки редакційної колегії. Фігурантів рейтингу оцінювали за п’ятьма критеріями: вплив на державні рішення, на громадську думку, бізнес-вплив, особиста популярність і родинні зв’язки.

Джерело: prportal.com.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register