Reuters: кожні 9 секунд від ускладнень COVID-19 помирає одна людина

З листопада у світі в середньому 10 тисяч людей щодня помирали від ускладнень коронавірусної хвороби. Епідемія досі набирає обертів, а кожні 9 секунд з життя йде одна людина.

Про це пише Reuters, посилаючись на середні показники інфікування та смертності від захворювання за листопад.

Всього за весь час пандемії від ускладнень хвороби померли понад 1,5 мільйона людей, найбільше ㅡ у США (276 383), Бразилії (175 270), Індії (139 188) та Мексиці (108 173).

Згідно з даними карти поширення коронавірусу Університету Джонса Хопкінса, вже з листопада середній щоденний приріст нових смертей від COVID-19 становив 10 тисяч. А за останні два місяці кількість померлих у світі перевищила 500 тисяч.

Найбільше людей за добу померло 24 листопада (12 782 смерті) та 1 грудня (12 825 смертей).

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, коронавірус спричинив більше смертей, ніж туберкульоз у 2019 році, і майже в чотири рази більше, ніж малярія.

Роберт Редфілд, керівник Центру з контролю та профілактики захворювань у США (CDC), спрогнозував, що поки вакцини від коронавірусу не почали широко розповсюджувати, нас чекає ще кілька місяців епідеміологічної кризи.

А коли ж будуть готові вакцини?

Кілька вакцин проти COVID-19 вже успішно завершили клінічні випробування. Так, Pfizer і BioNTech (США та Німеччина відповідно) оголосили про ефективність їхньої вакцини у 95%. Найбільша проблема із нею — препарат потребує зберігання за наднизьких температур (мінус 70 градусів за Цельсієм). Водночас компанії запевняють, що розробили спеціальні контейнери із сухим льодом для підтримки необхідної температури впродовж 15 днів.

Розробники вакцини від американської компанії Moderna повідомили, що ефективність їх препарату — 94,1%. Зокрема він гарантує захист від важкого перебігу COVID-19. Перевагою вакцини Moderna є те, що вона не потребує зберігання при наднизьких температурах. Вона не псується за стандартних температур холодильника — 2-8 градуси за Цельсієм.

Компанія вже подала документи на реєстрацію вакцини у США, яку мають розглянути 17 грудня.

А от британська вакцина AstraZeneca та Оксфордського університету показала в середньому 70% ефективності на фінальних випробуваннях. Водночас максимальну ефективність у 90% вакцина показала у людей, які отримали перше з двох щеплень із меншим дозуванням препарату. В експертів багато питань до ефективності препарату, тому розробники вирішили провести повторне випробування.

Коли Україна отримає вакцину?

За словами голови Офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхта, Україна зможе отримати першу партію ліцензованої вакцини від COVID-19 у другому кварталі 2021 року, однак яку саме, він не уточнив.

За механізмом глобального доступу до вакцин від COVID-19 (COVAX) одразу після реєстрації препарату Україна зможе отримати 8,5 мільйона доз вакцин, яких вистачить для 20% населення.

Ці вакцини Україна отримає безкоштовно. Та у МОЗ зазначали, що Україна може додатково закупити вакцину, одна доза якої коштуватиме сім доларів, а повний курс вакцинації (дві дози) — 14 доларів.

Джерело: hromadske.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register