Друзі в смс просять грошей? Зателефонуйте їм! – у тернопільській поліції розповіли про нові шахрайські схеми

У месенджері Telegram шахраї почали використовувати новий спосіб обману, за допомогою якого отримують доступ до важливої ​​інформації користувачів.

– Спосіб шахрайства простий: приходить повідомлення від знайомого. Фото наче його, однак, номер прихований. Він просить позичити кошти. Уточняє, що вони потрібні терміново, аби оплатити покупку  онлайн, а має лише готівку,  обіцяє віддати до вечора. На жаль, грошей потерпілим ніхто не повертає, – розповіли у відділі комунікації поліції Тернопільської області.

Правоохоронці застерігають: якщо ви отримали таке повідомлення, то краще зателефонуйте цій людині та запитайте, чи надсилала вона подібне прохання.

Поради, як не стати жертвою шахраїв:

– не надавайте особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті можна надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах;

– перевіряйте прохання про матеріальну допомогу, навіть якщо вони надходять з акаунту знайомих людей.

Пам’ятайте, на ваших месенджерах повинна бути подвійна аутентифікація. Якщо у вас є підозра, що вашу сторінку “зламали”, необхідно припинити всі сесії цього месенджера на всіх пристроях. Це можна зробити в налаштуваннях, додали у поліції.

Джерело: nday.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register