За 6 років транзитні вантажоперевезення залізницею впали на 55%

За період з 2013 по 2019 роки транзитні вантажоперевезення залізницею впали на 55%. Перевалка транзитних вантажів в портах знизилася на 62%. Такі дані оприлюднені в Національній економічній стратегії 2030, яку вчора презентували Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з Президентом України Володимиром Зеленським.

За 6 років транзитні вантажоперевезення залізницею впали на 55%

У стратегії йдеться про те, що розташування України створює величезний транзитний потенціал, який так і не вдалося реалізувати повною мірою за останні 30 років. Так за оцінками Міжнародної торгової адміністрації, наразі використовується лише 25-30% транзитного потенціалу країни. Україна знаходиться на перетині найбільших міжнародних транспортних коридорів. Через Україну проходять 4 з 10 європейських транспортних коридорів, тому Україна може стати зручним хабом між ЄС та Азією.

Транс’європейська опорна транспортна мережа

Україна вже включена до індикативних карт проєкту Транс’європейської опорної транспортної мережі (TEN-T). В рамках TEN-T в Україну передбачено залучити 4.5 млрд євро на розвиток автошляхів (960 км), залізничної інфраструктури (530 км), портів та авіації до 2030 року від міжнародних організацій, державно-приватного партнерства, бюджетних коштів.

Один пояс – один шлях

Попри те, що Україна приєдналася до співробітництва в рамках ініціативи вона недостатньо використовує потенціал проєкту, насамперед через проблеми з транзитом, які пов’язані з забороною на транзитні перевезення з РФ та обмеження в дозволах на автоперевезення з Польщі та інших країн ЄвропииБалтійсько-Чорноморський коридор. Значні вигоди може принести не лише приєднання до існуючих шляхів, але й створення нових: проєкт E-40 передбачає створення річкового шляху від Чорного до Балтійського моря.

Транзитний потенціал України використовується тільки на 25–30%

Джерело: railinsider.com.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register