Від 8500 до 34 000 грн: Рада має намір посилити відповідальність за незаконне видобування корисних копалин

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект № 3576 про посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин. “За” проголосували 283 нардепи.

Онлайн-трансляцію вів телеканал “112 Україна“.

Порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також незаконне видобування корисних копалин місцевого значення у значному розмірі – караються штрафом від 8500 до 13 600 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування.

Якщо ці ж дії виконані у великому розмірі або мова йде про корисні копалини державного значення, то передбачається штраф у розмірі від 25 500 до 34 000 грн або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування.

У разі якщо такі діяння вчинено на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду або вчинено за попередньою змовою групою осіб, або вчинено особою, раніше судимою за злочин, – караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років, з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування.

Якщо ж такі дії вчинено шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або спричинили загибель людей, їх масове захворювання або інші тяжкі наслідки, а також незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення в особливо великому розмірі, – позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років, з конфіскацією незаконно добутого і знарядь видобування.

Самовільне користування надрами, укладення угод, які в прямій чи прихованій формі порушують право власності на надра, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 1700 до 2210 грн, на посадових осіб – 2210-17 000 грн.

Зазначимо, що незаконне видобування корисних копалин вважається вчиненим у значному розмірі, якщо вартість незаконно видобутих корисних копалин у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Незаконне видобування корисних копалин вважається вчиненим у великому розмірі – якщо вартість незаконно видобутих корисних копалин у двісті п’ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Незаконне видобування корисних копалин вважається вчиненим в особливо великому розмірі, якщо вартість незаконно видобутих корисних копалин у шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Орган державного геологічного контролю тепер матиме право:
  • розраховувати розмір збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами. Методика визначення розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки;
  • відбирати зразки сировини, напівфабрикатів, продукції, призначати експертизу;
  • пред’являти претензії про відшкодування збитків, заподіяних державі унаслідок самовільного користування надрами.

А також розраховувати розмір збитків і шкоди, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, та пред’являти претензії про їх відшкодування й звертатися до суду.

 

Джерело: ua.112.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register