За яких умов Зеленський може розпустити парламент? (Огляд преси)

Поглиблення суперечностей усередині президентської політичної сили «Слуга народу» й можливі політичні наслідки для парламенту, розгляд проєкту Держбюджету на 2021 рік; розгортання епідемії COVID-19 і брак лікарняних ліжок із доступом до кисню; співвідношення тих, хто працює і платить податки, й тих, хто отримує пенсії – в огляді української преси.

Провал на місцевих виборах і суперечності, що наростають всередині фракції «Слуга народу», підштовхують президента Зеленського до розпуску парламенту і проведення дострокових виборів, вважають оглядачі газети «Україна молода». Видання пише, що дедалі гучніше лунають голоси скептиків усередині «Слуги народу», що передрікають не тільки перезавантаження Верховної Ради й уряду, а також і розпад президентської партії на кілька нових проєктів.

У разі поглиблення внутрішньої кризи, у Банкової буде два варіанти: створити нову коаліцію із залученням інших фракцій або піти на дострокові вибори. За яких обставин Володимир Зеленський може розпустити парламент і чим у такому випадку ризикує Офіс президента йдеться у статті «Потопаючий корабель «Слуга народу»: що Зеленському робити з Радою».

Нині ж керівництво парламенту демонструє спокій. Спікер Дмитро Разумков заявив, що поки немає підстав для розпуску парламенту. Глава фракції СН Давид Арахамія також наполягав, що ймовірність дострокових парламентських ви­борів становить менше одного відсотка. Однак, як йдеться в статті, політичні спостерігачі не завжди поділяють оптимізм керівництва ВР. «Суперечності в СН загострюються… Якщо кожне голосування буде обходитися для Банкової занадто «дорого» (в політичному плані), то президент може піти на дострокові парламентські ви­бори. Не виключено, що буде офіційний розкол фракції «Слуга народу». Для цього потрібен тригер, який з’явиться після місцевих виборів, коли в деяких областях не вийде сформувати потрібну для Банкової більшість в облрадах», – вважає керівник Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

 

Джерело: radiosvoboda.org

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register