На Тернопільщині взялися відновлювати міжнародний фестиваль, що існував ще у довоєнні часи

Колись місто Заліщики було улюбленим курортом багатьох європейців. Сюди їхали з усіх усюд, аби позасмагати на Сонячному пляжі Дністра, а також відпочити душею. Ще у довоєнні часи у цьому місті на півдні Тернопільщини діяв відомий міжнародний фестиваль вина «Вінобранє», який зараз хочуть відновити.

 Про цю радісну звістку у соцмережі «Фейсбук» розповів Zinoviy Namaqua. У спільноті «Клуб «Виноградарі Прикарпаття» він повідомив про перші кроки на шляху до омріяної цілі.

«Доброго дня шановні виноградарі і винороби! Хочемо розповісти Вам про те, як історія нездійснення мрії одного виноградаря дала шанс на відновлення місця сили колись відомого європейського міста-курорту Заліщики. А найголовніше – шанс відновити історичний фестиваль вина — Вінобранє.

Всі чули за це місто-півострів на Тернопільщині. Мало воно пляж Сонячний, який за радянських часів занепав і до 90-х заріс чагарниками.

У ті ж 90-ті знайшовся місцевий виноградар, який захотів облаштовувати там свій виноградник (ділянка 500м*40м). Але замість звичної для нас посадочної ями він собі викопував екскаватором “термо” траншеї, формуючи висоту 1-1,5 м. (Їх вигляд вражав). Мало хто таку техніку прискорення дозрівання винограду  використовує зараз. Приватизувати ділянку через деякий час йому не вдалось, тому той виноградник знов заростав чагарниками, а лози пропали», — йдеться у дописі.

Та все змінилося у 2020-му році, коли ситуацію у свої руки вирішили взяти небайдужі люди.

«Аж цього року спільними силами волонтерів і мешканців міста кожних вихідних упродовж літа тривав процес розчищення пляжу. Траншеї, звісно, розрівняли. Тривають офіційні роботи для відновлення громадського простору.

А найважливіше – є шанс на відновлення міжнародного  фестивалю вина – «Вінобранє», куди всіх Вас з часом і запросимо!», — анонсує довгоочікувану подію Zinoviy Namaqua.

 

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register