Танкер «Делфі» досі не підняли, і там знову потекла нафта. Тепер це надзвичайна ситуація

Профільна комісія Одеської ОДА визнала затонулий танкер «Делфі» надзвичайною ситуацією місцевого рівня, тепер його підійматиме держава.

Про це повідомив глава Одеської ОДА Максим Куций за підсумками засідання комісії з надзвичайних ситуацій.

Тепер це рішення має затвердити експертна комісія Держслужби з надзвичайних ситуацій, після чого вже держава відповідатиме за роботи з прибирання танкера.

«У судновласника та підрядної організації, залучених до процесу, було достатньо часу та спроб для вдалого підйому судна — вочевидь, їх підхід не спрацьовує», — наголосив Куций.

Як розповів голова Держекоінспекції Андрій Мальований, який також брав участь у засіданні, з «Делфі» знову вилились нафтопродукти, забруднена площа у близько 100 квадратних метрів.

За словами Куцого, екологічна інспекція має перерахувати збитки, завдані судновласником.

Також голова ОДА розповів, що роботи з прибирання танкера не припиняться навіть під час тендеру, на якому обиратимуть компанію-підрядника, а сам тендер відбудеться за скороченою процедурою.

«Скажу відверто. Часу на ліквідацію мало. Судновласник до останнього не відмовлявся від права на свою власність, затягуючи процес. Тепер ліквідацією займеться держава, з технічною реалізацією від АМПУ. А судновласник, в обов’язковому порядку, відшкодує вартість робіт та завдані збитки», — підсумував Куций.

Нагадаємо, 25 липня вчергове завершилася невдачею спроба підняти на кіль танкер «Делфі».

Невдалі спроби підняти танкер також відбулися 18 та 24 липня.

Джерело: hromadske.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register