Медведчук показав фрагмент Біблії Гутенберга зі своєї колекції

Депутат від «Опозиційної платформи — За життя» й кум Володимира Путіна Віктор Медведчук показав фрагмент Біблії Гутенберга від 1455 року, яку раніше вніс до щорічної декларації.

Медведчук розповів, що за порадами консультантів придбав фрагмент у 2011-2012 роках, але відмовився назвати ціну такої покупки.

Водночас агентство зазначає, що у 2016 році на аукціоні в Нью-Йорку один листок із Біблії Гутенберга продали за 47 500 доларів.

«Я купив його (фрагмент — ред.) відразу і чесно, навіть не торгувався за ціну», — заявив політик.

Медведчук запевняє, що не знає, як фрагмент прибув до України. За його словами, сторінка, яка є в його колекції, походить з біблії, яку у минулому столітті придбав американський продавець книг Габріель Уеллс.

Директорка музею книги та друкарства України Валентина Бочковська зазначила, що експертам потрібно проаналізувати фрагмент, щоб визначити, чи справжній він.

«Зазвичай фахівці не вірять, якщо є лише один листок. Тому… потрібно зробити спеціальний хімічний аналіз», — сказала Бочковська.

Крім того, німецький дослідник Штефан Фюссель, який працює в Університеті імені Гутенберга просив надати міжнародним дослідникам більше інформації про фрагмент. Тоді Медведчук не відреагував на прохання.

Зараз політик розповів, що він готовий надати доступ дослідникам до фрагмента.

Зазначимо, що на сьогодні у світі відомо лише про 15 фрагментів Біблії Гутенберга.

 

Джерело: hromadske.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register