Антиукраїнський мовний закон все-таки винесуть на голосування

Парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики відхилив мовний законопроєкт №2362 за авторством “Слуги народу” Максима Бужанського про відтермінування українізації шкільної освіти. Однак це нічого не вирішує.

Про таку юридичну нісенітницю повідомив народний депутат Володимир В’ятрович у Фейсбуці.

“За проголосували дев’ять депутатів. Зокрема, всі представники “ЄС” і більша частина “Слуг народу”, проти – п’ять, депутати з “Слуги народу” і “ОПЗЖ”, – зазначив він.

Водночас голова профільного комітету – Микита Потураєв – утримався.

“Рішення комітету правильне, але, попри це, як повідомив голова комітету, законопроєкт все одно винесуть на пленарне засідання. Так що головна битва – попереду, і від неї залежить, чи вдасться русифікаторам повернути українську освіту навіть не в часи Табачника, а в часи УРСР. Ми маємо це зупинити!” – написав В’ятрович.

Нагадаємо, 30 квітня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував відправити на доопрацювання скандальний законопроєкт Максима Бужанського №2362.

Документ передбачає зміни до законів про мову і про освіту, які переносять з вересня 2020-го на вересень 2023 року перехід на українську мову навчання учнів 5-11 класів, що досі навчалися російською.

Громадські активісти з групи “Мова об’єднує“ вважають, що “цей проєкт вигідний виключно Москві та промосковським силам в Україні”, і в разі ухвалення правок Бужанського перехід освіти на українську мову буде зірвано. Однак багато хто у владі виступає за розгляд цього проєкту на сесії ВР.

Джерело: ukrrain.com

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register