Хто зупинить епідемії, – педіатр про стан української медицини


Майже щодня чуємо в новинах: “У Рівному від ускладнень, спричинених вірусом кору, померла тримісячна дитина (червень 2019 р. – ред.). З початку 2019 року на кір захворіли 52 тисячі українців…”

А ми, лікарі, ще десять років тому попереджали… Як у страшному сні пригадую, як тоді, після смерті 17-річного хлопчика з Донецької області, який зробив щеплення від кору та краснухи, почалася всеукраїнська істерика. Партія регіонів, яка була тоді в опозиції, саме на критиці уряду Юлії Тимошенко та завдяки фальсифікаціям привела до влади Януковича.

Тепер смертями розплачуємося за те, що рішення Уряду Тимошенко 2008 року не були впроваджені. Бо Україна вже тоді входила до переліку країн, де епідемія від небезпечних хвороб становила загрозу всьому Європейському регіону. І тоді Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) виділила 5,5 млн доларів США на позапланову вакцинацію від кору та краснухи в Україні.

Кабінет Міністрів України на чолі з Юлією Тимошенко тоді прийняв розпорядження — роздрукований документ довго висів у кабінеті, що навіть номер його пам`ятаю: від 27.02.2008 р. № 348-р «Про затвердження плану заходів з проведення додаткової імунізації населення проти кору та краснухи на 2008 рік». До речі, тоді в Україні щеплення отримали 60 тисяч (!) людей. Однак після скандалу в Донецькій області, який штучно роздмухала Партія регіонів, вакцинацію призупинили, а згодом вся партія імпортних вакцин була знищена. Смерть дитини підло використали для повалення Уряду Тимошенко і наслідки цієї політичної інтриги Україна відчуває сповна.

Зараз лікарі в один голос закликають українців вакцинуватися. Адже епідемія дифтерії не за горами, а смертність від неї ще більш страшна, ніж від кору. Ситуацію може врятувати хіба що справжня державницька позиція нового уряду, який сформують після парламентських виборів. Але боюся, що новий прем’єр не матиме часу, щоб зрозуміти, настільки загрозлива епідеміологічна ситуація.

Кого не потрібно переконувати у надважливості справжньої медичної реформи це — Юлію Тимошенко. Вона знала, як боротися з епідемією ще десять років тому. Дієві заходи входять до її програми на парламентських виборах. У мене немає жодних сумнівів, що Уряд Тимошенко зробить усе, щоб спалахи епідемій залишились у минулому. Нам залишається лише проголосувати за неї та її команду.

Катерина Хоменчук, педіатр

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register