Як кияни їдуть на роботу за перепустками для проїзду

Через нові, більш жорсткі умови карантину в Києві користуватися громадським транспортом може обмежене коло людей і лише за наявності перепусток та масок.
За новими правилами, з 23 березня трамваями, тролейбусами та автобусами можуть користуватися лише працівники критично важливих структур.
Йдеться про медичних працівників, рятувальників, правоохоронців, фахівців сфери ЖКГ, людей, які працюють у продуктових магазинах та аптеках, співробітників стратегічних підприємств.
Але навіть вони потрапити в громадський транспорт можуть лише за наявності спеціальної перепустки.
“Такі перепустки ми зараз передаємо на всі необхідні підприємства. Усі інші користуватися громадським транспортом на час обмежень не зможуть”, – заявив у суботу мер Києва Віталій Кличко.
Станом на ранок понеділка Київська міська державна адміністрація (КМДА) видала 97 тис. спецквитків, а готується видати ще 30 тис.
Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник закликав киян, які не працюють у галузях, що забезпечують життєдіяльність країни та міста, і які не матимуть спецквитків, не “штурмувати” автобуси, тролейбуси чи трамваї.
“Залишайтеся вдома! Якщо є критична необхідність виїхати в місто, скористайтеся приватним транспортом, таксі, чи транспортом підприємств, на яких ви працюєте”, – заявив Поворозник.
На роботу за новими правилами
Кореспондентка ВВС News Україна побувала на кінцевій автобуса №118, що прямує за маршрутом від станції метро Чернігівська до станції метро Політехнічний інститут.
Минулого тижня, після закриття метрополітену фотографії цієї зупинки облетіли соцмережі та ЗМІ. Тут вишикувалися багатолюдні черги, люди пробивалися в автобус з боєм попри обмеження мерії – до 10 людей в салоні.
В понеділок вранці черга була, але в ній було не більше 20 людей. Всі в масках або респіраторах. Транспорт ніхто не штурмував, але в деякі автобуси пускали більше десяти людей.
Контролери або поліціянти в салоні дозволяли зайти лише за наявності перепусток, які були майже у всіх пасажирів. У декого перепустки були в електронному вигляді, в телефоні.
Але протягом години двох людей без перепусток в автобус таки не впустили. Попутники пропонували підвозити охочих на правий берег за 200 гривень.
Киянка, якій не дозволили поїхати з усіма, скаржиться, що на роботі просто не встигли виготовити перепустку. При чому їхала вона не на роботу, а додому з нічної зміни.
“Якщо зараз не поїду попуткою, то піду пішки. За пів години дійду, але 118-й автобус іде на правий берег. Що робити людям, яким далі їхати – не уявляю”, – обурюється вона.
Джерело: bbc.com