У Китаї повідомили про повторне зараження коронавірусом

Китайський професор Чжао Цзяньпін повідомив факти, що вказують на недосконалість тестування на новий коронавірус COVID-19.

Про це повідомляє “МК”з посиланням на “Пекінські новини”, відзначаючи, що мова йде про пацієнтів, які після виявлення і лікування у них коронавірусу дають на тесті негативний результат, а через деякий час знову стають” позитивним”, або повторно зараженими.

За словами професора Чжао Цзяньпіна, особливу небезпеку становить безсимптомний перебіг хвороби. Найнебезпечнішими, за словами вченого, в цьому випадку стають самі медики, через те, що вони мають контакти як з пацієнтами, так і між собою.

Також наголошується, що на думку професора новий коронавірус набагато більш заразний, ніж SARS – прикладом тому служить захворювання понад 600 осіб з 3 700 на лайнері Diamond Princess.

До слова, як повідомив телеканал CNN, Китайський центр з контролю і профілактики захворювань повідомив, що летальність від COVID-19 становить 2,3%. Тобто згідно з даними Центру, новий коронавірус вбиває частіше, ніж грип, у якого летальність коливається в межах 0,1% і значно рідше, ніж SARS (9,6%) і MERS (35%).

“Є пацієнти, які вважалися вилікуваними, тести на коронавірус стали негативними, а потім, коли вони поверталися додому, тест знову показував позитивний результат”, – говорить професор про випадки з практики в Ухані. Причин, на його думку, може бути кілька. Це і недосконалість самих тестів, і можливі помилки лаборантів, і особливості організму конкретних людей.

“У мене самого є пацієнт, якого виписали з лікарні, — конкретизує лікар. – Два тести показали, що коронавірусу у нього вже немає. Але через кілька днів вдома у нього піднялася температура. Зробили ще тест — знову знайшли коронавірус. Тому я вважаю, що всі пацієнти після виписки повинні перебувати на карантині ще 14 днів”.

На питання, чи йде мова про повторне зараження або про рецидив хвороби, професор відповів ухильно: швидше за все, вважає він, вірус був не повністю видалений з організму, виробилося недостатньо антитіл. Як правило, потрібно 3-4 тижні, щоб їх рівень досить підвищився.

Чжао Цзяньпін також розповів про перебіг захворювання: “початок відносно м’який, пік настає через 7-10 днів — починається тиск у грудях, ураження легенів, піднімається температура. Якщо людина в цей період отримує достатнє лікування, то прогноз сприятливий”. Але, оскільки лікарні в Ухані були переповнені, у багатьох хвороба перейшла в незворотну стадію.

Епідемічну ситуацію в Китаї професор назвав “як і раніше важкою”.

Нагадаємо, китайські компанії почали затримувати зарплати та переводити своїх співробітників на неповний робочий день або неоплачувану відпустку через падіння ділової активності, пов’язане зі спалахом коронавірус.

Також ми повідомляли, що китайський уряд оголосив у середу, 19 лютого, що він відкличе прескарти трьох журналістів Wall Street Journal, найбільшого видання закордонних ЗМІ, яке останні кілька років висвітлює події в Китаї.

Джерело:aspi.com.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register