«Укрбуду» – Суд заарештував землю з недобудованими будинками

Печерський райсуд Києва в рамках досудового слідства Держбюро розслідувань заарештував земельну ділянку площею 12,3 га на вулиці Бориспільській з недобудованими житловими будинками.

Згідно з ухвалою суду, йдеться про привласнення коштів інвесторів службовими особами таких структур: «ФК «Житло-Капітал» (з цієї компанії з 2016-го по 2019 рік вивели понад 180 млн грн на підконтрольних фізосіб), «Укрбуд девелопмент», «Спецбуд-плюс», «Інвестиційна компанія «Укрбуд Інвест». Привласнені кошти призначались для будівництва 26 житлових комплексів «Укрбуду» в Києві.

Заарештована судом земельна ділянка є державною власністю та речовим доказом. Нею розпоряджається установа «28 управління начальника робіт».

Крім цього, суд заборонив органам місцевого самоврядування та реєстрації проводити операції з заарештованою земельною ділянкою, зокрема змінювати її цільове призначення та привласнювату адресу.

Введення в експлуатацію цих будинків затримується на кілька років, попри те, що в них інвестували свої кошти понад 13 тис. сімей.

Контекст. На початку жовтня 2019 року Національне антикорупційне бюро вручило ексглаві «Укрбуду» Максиму Микитасю підозру у заволодінні майном Нацгвардії на суму близько 82 млн грн. Слідство встановило, що він за допомогою будівельних компаній організував корупційну схему для заволодіння нерухомістю Нацгвардії. Микитась діяв у змові з колишнім командувачем Нацгвардії, гендиректором компанії-забудовника, приватним оцінювачем, а також іншими особами. У жовтні 2019 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду вирішила заарештувати Микитася з можливістю застави в розмірі 80 млн грн. Пізніше його друзі та родичі внесли цю суму.

Сам Микитась назвав документи про продаж своєї частки підробленими та стверджує, що все ще володіє «Укрбудом». У тому, що він втратив керування компанією, звинувачує Олега Майбороду, Дмитра Федотенкова та головного юриста компанії В’ячеслава Мармиша. Саме їх він звинувачує у виведенні 4 млрд грн активів.

У середині грудня минулого року президент Володимир Зеленський заявив, що заморожені будівництва житлових комплексів корпорації «Укрбуд» завершить компанія «Київміськбуд». Через три дні генеральний директор «Укрбуду» Олег Майборода повідомив, що підприємство ліквідовувати не будуть, а «Укрбуд Девелопмент» та інші компанії забудовників перейдуть до «Київміськбуду».

Джерело: thepage.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register