21 січня: яке сьогодні свято — історія і традиції

Свята 21 січня, фото: Pinterest
Міжнародний день обіймів

Цей день заснували в Америці в 1986 році, а потім він швидко став популярним у всьому світі. За традицією можна обійняти навіть незнайомих людей. Хоча свято молоде, але автор його невідомий, та і дату теж не зрозуміло, чому вибрали таку. Вважають, що свято придумали студенти. Часто сьогодні влаштовують флешмоби в честь свята, а дівчина і хлопець можуть обійнятися без будь-якого підтексту. Є легенда, що коли люди обіймаються, то вони обмінюються теплом своїх душ. Є інший День обіймів, його відзначають 4 грудня, але цей більш популярний. Та й витрачатися на подарунки навіть не потрібно, адже досить просто обійняти іншу людину.

Свята 21 січня, фото: womlifeclub Свята 21 січня, фото: womlifeclub

Міжнародний день аспіранта

Цей день відзначають в той же тиждень, що і День студента. Хоча відзначають його також і в зарубіжних країнах. Дату пов’язують з виходом у цей день у 1925 році двох документів щодо системи підготовки наукових працівників від Радянського наркома РРФСР. Завдяки їм в СРСР з’явилися нові основи підготовки працівників сфери науки. Можна сказати, що з допомогою цих документів заснували саму аспірантуру.

За традицією в цей день проходять різноманітні святкові та наукові заходи, семінари, виставки, нагородження та конференції. У ЗМІ різних вузів теж багато розповідають про день і вітають з ним.

День бабусі в Польщі

У Польщі цей день відзначають з 1964 і прийнято вітати бабусь з їх днем. Раніше був тижневик Kobieta i Życie, завдяки якому і з’явилося цей свято. А ще проводили опитування 21 січня, за яким дізналися, що 60% населення вважає, що саме бабусі допомогли виховати в них потрібні моральні принципи. Сьогодні їм прийнято дарувати квіти, подарунки, приділяти більше уваги і заходити в гості. Але і бабусі теж готуються до свята і готують пироги. Хоча часто бабусі з онуками бачаться майже щодня або щотижня, але і вони чекають свого професійного свята, щоб зібратися всією сім’єю.

Свята 21 січня, фото: kanalukraina.tv Свята 21 січня, фото: kanalukraina.tv

Православні свята:

  • Преподобного Григорія, чудотворця Печерського.
  • День пам’яті преподобних Георгія Хозевіта і Еміліана сповідальника.
  • Преподобної Домніки Константинопольської, ігумені.

Ємелін день, Омелян зимовий

Цей день так назвали, тому що шанують пам’ять єпископа 9-го століття, Єміліана Кизического. Кумів пригощають 21 січня, так як це повинно принести дітям здоров’я. Коли вони приходили на званий обід, то приносили в подарунок мило і рушник, які потім використовували при першому купанні дитини. Вважалося, що погода вже поступово рухається до весни. Хоча заметіль була звичною, але дивилися особливо за вітром. Якщо він південний, то влітку буде багато гроз.

Народні прикмети на 21 січня

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register