У Києві змінилися тарифи на опалення: цифри в платіжках вас здивують

платіжки за комуналку

У Києві завдяки новій формулі розрахунку вартості опалення сума у платіжках за грудень зменшилася на 22-23%.

Комуналка, РБК Комуналка, РБК

Подробиці нарахування тарифів у подальшому повідомили в КМДА.

Глава КП “Київтеплоенерго” Костянтин Лопатин уточнив, що в грудні тарифи знизилися завдяки застосуванню “газового” коефіцієнта.

Так, приміром, в будинках киян, де відсутні прилади обліку тепла, тариф склав 25,32 гривні за 1 кв. м при нормативному тарифі у 38,50 гривні. Що стосується багатоповерхівок, обладнаних загальнобудинковими лічильниками, то вартість 1 Гкал склала 1 290 гривень проти 1 654 гривень від НКРЭКУ.

Платіжки за комуналку, Etcetera.media Платіжки за комуналку, Etcetera.media

Варто додати, що цьогоріч на боці споживачів виявилася погода, адже зима аномально тепла, а вулична температура корелює з ціною за опалення для мешканців будинків, де відсутні вузли обліку тепла.

“Грудень був теплим, а в собівартості опалення велика частина витрат – це ціна газу – близько 80%”, – підкреслюють у КМДА.

Чиновники спрогнозували “газове майбутнє” киян, відзначивши, що надалі вартість опалення у багатоквартирних будинках буде знижуватись у випадку, якщо газ буде дешевшати.

“Майбутнє тарифів і цін на газ буде залежати від світової кон’юнктури. Якщо ціни будуть низькими, то і тарифи на газ будуть низькими. Якщо будуть зростати, то і тарифи поповзуть вгору, і побутові споживачі заплатять більше. Після підписання газового контракту з РФ і збереження транзиту, ризики зростання тарифів на опалення на менше. Ціни на газ зменшилися, і є підстави вважати, що протягом зими вони будуть відносно невисокими. Кабмін зафіксував ціну на рівні 8,5 гривні за куб. м. Зараз входить ціна по реверсу нижче на 20%. Це дає можливість Кабміну знижувати тариф, але ніхто не може прогнозувати, що буде через 1,5 – 2 роки. Тарифи на газ та опалення можуть бути і вище, і нижче поточних. За якою ціною закуплять газ, такий і будуть продавати українцям”, – резюмували у Кличка.

Нагадаємо, в Україні можуть знизитись тарифи на тепло для населення, повідомляє портал UBR.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register