Скарлатина атакує українців: основні симптоми та як вберегтися від небезпечного захворювання

Скарлатина атакує українців: основні симптоми та як вберегтися від небезпечного захворювання

В Україні крім традиційних зимових загострень ГРЗ та грипу цього року циркулює ще одне серйозне захворювання – скарлатина. Медики б’ють тривогу та наголошують, що рання діагностика скарлатини допоможе уникнути розвитку ускладнень, які можуть бути дуже важкими та навіть смертельнонебезпечними.

Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання, яке викликає -гемолітичний стрептокок групи А. Найчастіше на скарлатину хворіють діти, однак ця небезпечна недуга вражає також і дорослих.

Симптоми скарлатини

Для цього захворювання характерний гострий початок хвороби. Він проявляється в яскраво вираженій інтоксикації організму, підвищенні температури, сильних болях в горлі, особливо при ковтанні. Скарлатина має також ряд другорядних ознак: біль голови, загальна слабкість, блювота, сухість шкіри.


Поява висипки може з’явиться не відразу, а на другий чи третій день захворювання. Вона концентрується на згинальних поверхнях кінцівок, природних складках, передній і бічній частині шиї, бічній поверхні тулуба і животі.

На язиці хворого з’являється білий наліт, який поступово зникає через 3-5 днів, а сам язик набуває яскраво-малинового кольору з набряклими пухирцями.


Як передається скарлатинаСкарлатина передається в більшості випадків повітряно-крапельним шляхом, як і більшість вірусів. Однак часто бували випадки, коли захворювання передавалося контактно-побутовим шляхом, через іграшки чи їжу.Як лікують скарлатинуЯк правило, при скарлатині госпіталізація необов’язково і хворий може перебувати вдома. Він повинен дотримуватися постільного режиму і усіх рекомендацій лікаря. Пацієнту в обов’язковому порядку призначають антибіотики. Якщо хвороба протікає важко, з ускладненнями, то рекомендується госпіталізація.

Для того, щоб полегшити стан хворого, лікарі рекомендують полоскати ротову порожнину і використовувати препарати, які знімають свербіж в місцях висипань.

Як уберегти себе і дитину від скарлатиниЩеплень від цього захворювання немає, але після того, як людина перехворіє на скарлатину, у неї виробляється імунітет.

Специфічної профілактики від скарлатини також немає, але оскільки це інфекційне захворювання, медики рекомендують частіше провітрювати приміщення, гуляти на свіжому повітрі, уникати контактів з хворими людьми і мити руки після вулиці і перед їжею.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register