НБУ змінює правила видачі кредитів банками, що варто знати українцям

НБУ змінює правила видачі кредитів банками, що варто знати українцям

Національний банк, який раніше посилив вимоги до реклами банківських послуг, змінив підхід, згідно з яким банки будуть розраховувати вартість споживчого кредиту.

Окрім того, що тепер українські банки будуть зобов’язані розкрити повну інформацію про послуги.

Споживач, зайшовши на веб-сайт будь-якого банку, повинен мати можливість завантажити файл з вичерпною інформацією про повну вартість, умови отримання послуги, ризики і т.д., а також легко порівняти послуги кількох різних банків. Управління захисту споживачів фінансових послуг Нацбанку через три місяці почне контролювати дотримання банками цих вимог і здійснювати щоденний моніторинг сайтів повідомляла прес-служба НБУ

За останнім нововведенням, яке вступає у дію 19 січня 2020 року, воно стосуватиметься нових вимог законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Тепер у вартість споживчого кредиту в залежності від його виду і при наявності додаткових і супутніх послуг третіх осіб банки будуть включати вартість страхових і податкових платежів, зборів на обов’язкове державне пенсійне страхування, вартість послуг нотаріусів, платежі за послуги державних реєстраторів, оцінювачів та ін. йдеться у повідомлені

Зазначається, що метою є розкриття інформації про повну вартість споживчих кредитів, для того щоб кожен споживач мав змогу розуміли всі свої витрати на отримання і обслуговування кредитів.

Нагадаємо, раніше “ПриватБанк” відреагував на відгук клієнта про втрату довіри через зникнення коштів і зниження кредитного ліміту.


Як повідомляв портал “Знай.ua”, фахівці світового банку прогнозують, що найближчим часом світ може охопити боргова криза, повідомляє CNBC.


Також “Знай.ua” писав, що головний виконавчий директор Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва повідомила про те, коли Україна зможе отримати черговий кредит від Фонду

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register