Менструальна чаша: плюси і мінуси користування

Менструальна чаша: плюси і мінуси користування

Для дівчат і жінок, які в період менструального циклу спробували для себе менструальні чаші, то з радістю тепер заявляють про те, що вони дуже практичні і потрібні в період місячних. Але в таких менструальних чашах є як переваги, так і шкода, яка по-різному може позначатися на організмі тієї чи іншої жінки чи дівчини. Про всі переваги та недоліки ми і розповімо докладніше в нашому матеріалі.

Плюси та мінуси менструальних чаш, 24tv Плюси та мінуси менструальних чаш, 24tv

Що собою являє менструальна чаша

Менструальна чаша або як її ще називають менструальний ковпачок є засобом інтимної гігієни для жіночого населення і призначений для використання під час менструального циклу. Така чашка виступає у вигляді ємності, яку поміщають в піхву, і там виконується її основна функція у вигляді збору менструальних виділень. Головна відмінність менструальної чашечки від тампонів або прокладок в тому, що чаша не вбирає виділення з жіночого організму, а накопичує їх.

На просторах інтернет-магазинів, а також в спеціальних аптеках, можна знайти кілька варіацій менструальних чашок, там же є інструкції як їх правильно вставити, виймати і чистити.

Є м’які, гнучкі одноразові чашечки. Такі чашечки виготовляються з поліетилену, а за своїм виглядом вони нагадують контрацептив. Такий вид чашок менш поширений, так, як навіть виходячи зі статистичних і соціологічних досліджень стає ясно, що ті жінки, які використовують менструальні чашечки віддають перевагу іншому виду.

До іншого виду чаш відносяться жіночі чаші, які за своєю формою нагадують дзвіночок. Багато жінок в незнанні з чого ж робляться такі чаші і чи дійсно їх можна поміщати в свій організм. Розробники вказують на те, що такі ковпачки робляться з латексу, еластомеру або ж з медичного силікону. Чашечки з таких матеріалів є багаторазовими, їх з упевненістю можна назвати довгограючі так як використовувати одну чашу можна близько десяти років, до того ж в більшості випадків матеріали з яких виготовляються чаші абсолютно нешкідливі для організму. Але варто також прислухатися до рекомендацій лікарів і виробників чаш про те, що силіконова чашка придатна до використання 5-8 років, а потім її потрібно міняти. Так, чаша працює і по закінченню цього часу, але тут вже стоїть питання здоров’я організму і про те, що матеріали з яких робляться чаші не можуть бути вічними.

М’які менструальні чашки можуть навіть використовуватися під час статевого контакту, але вони не будуть служити як контрацептив. Якщо ж жінки під час менструального циклу використовують силіконові або латексні чашечки, то їх потрібно діставати з піхви перед сексуальним контактом.

Давні статистичні дані говорять про те, що деяким жінкам в період менструації зручніше і продуктивніше використовувати тампони, а не менструальні чашечки. Раніше менше половини опитаних жінок називали, менструальні чашечки прийнятними для користування. Але інші дослідження, які проводилися вже після 2010 року давали інші показники, згідно з якими, 91% опитаних жінок говорили про те, що вони використовують менструальну чашу, називаючи її альтернативою і навіть хорошим замінником тампонів і гігієнічних прокладок. Жінки обраної групи стверджували, що вони і далі планують використання такі чашки в період особливих жіночих днів.

Як виникла менструальна чаша

У багатьох на слуху, що таке менструальна чаша і як нею користуватися, але мало хто знає, про те, як вона взагалі з’явилася і хто її придумав.

Менструальна чашка бере свій початок ще в 19 столітті, коли на території Чикаго був виданий патент на пристрій, який можна вважати далеким предком сучасної чаші. Незважаючи на те, що такі чаші призначені для користування виключно для жінок, творцем її є чоловік, канадець – Лестер Дж. Годдард. Але тоді не використовували таку назву як менструальна чаша, тому пристрій називали просто як вагінальна посудина. Щоб повноцінно змінити форму і привести її до того виду, в якому ми бачимо чашу і зараз знадобилося більш пів століття. А ось вже в 1932 році на території Америки була запатентована перша багаторазова менструальна чаша. Але правда те покоління ще не було настільки готовим до сучасних відкриттів, тому в більшій мірі винахід був сприйнятий досить скептично.

Варто відзначити, що в цей же історичний період були придумані перші тампони з одноразовим аплікатором, які були сприйняті куди краще і з великим ажіотажем.

До менструальних чашок популярність прийшла вже в 1980 роках, коли жінки стали замислюватися про необхідність екологічних і дешевших альтернатив одноразовим виробам.

Втім, за відгуками жінок, які користуються даними чашами стає відомо, що тільки зараз, в сучасному суспільстві ці чаші стали по-справжньому популярними. Це обумовлено як зручностями та перевагами, так і тим, що саме зараз активно стали замислюватися про стан навколишнього середовища. Розробники чаш не планують зупинятися на досягнутому. У їх розумінні та створена капа правильної анатомічної форми повинна повністю замінювати потреба жінок в одноразових засобах особистої гігієни.

На вибір представлені безліч чаш, rozetka. На вибір представлені безліч чаш, rozetka.

Переваги та недоліки у використанні менструальних чаш

Як ми вже сказали, що головною відмінністю менструальних чаш від тампонів і прокладок в тому, що менструальні ємності не вбирають виділення, а збирають їх в один резервуар, який після певного часу потрібно дістати з піхви жінки і вимити. Будь-який навіть найдосконаліший на перший погляд виріб має як позитивні, так і негативні якості.

Негативні моменти у використанні менструальної чаші:

 • Перший негативний момент – це роздратування шкіри, а також можливі алергічні реакції. Далеко не всі жінки в своєму організмі мають переносимість до силікону. У деяких на тлі алергічних реакцій можуть виникати почервоніння, свербіж та інші неприємні відчуття в тілі,
 • Другий момент – це невміння правильно вводити чашу в піхві. В інтернеті є відео про те, як це правильно робити. Та й в кожному медичному центрі або аптеці, де ви захочете купити чашу, в комплекті завжди є інструкція для застосування, в якій чітко і лаконічно дають зрозуміти, як, мабуть, її вводити,
 • Щоб поміняти чашу необхідний постійний доступ до гарячої води, а також до мила. Якщо ж людина перебуває в дорозі, або на роботі, то у неї не завжди може бути доступ до води і засобів гігієни, тому їм простіше і швидше замінити тампон і скористатися вологою серветкою, ніж шукати все необхідне, щоб замінити чашу.
 • При цьому менструальні чаші мають ряд переваг. Ось в чому вони проявляються:

 • Перша і дуже значуща перевага в тому, що менструальні чаші можна використовувати багато разів,
 • Економність – це перевага випливає як раз з першої переваги, що можна раз заплатити за чашу і користуватися неї протягом декількох років, а не купувати прокладки і тампони щомісяця від циклу до циклу,
 • Менструальні чаші екологічні за своєю структурою. Використовуючи їх, а не прокладки або тампони, ви не викидаєте в навколишнє середовище продукти розпаду,
 • Чаша може перебувати в піхві протягом 12-ти години. Принаймні так заявляють виробники, але для підтримки гігієни і відчуття комфорту рекомендується робити це частіше.
 • Перед початком придбання і використання чаші рекомендується проконсультуватися з вашим лікарем-гінекологом. Про гінекологів можна довго філософствувати, але краще звертатися безпосередньо до вашого лікаря, так як якщо він тривалий період часу допомагає стежити за вашим жіночим здоров’ям, то спираючись на ваші особливості йому буде легко допомогти вам підібрати потрібну за розміром чашу, яка потрібна саме вам, на вибір будуть впливати вік, кількість виділень і кількість вагітностей. Можна, звичайно, вибрати чашу і на форумах гінекологів, але краще в живу звернутися до фахівця медика. До того ж якщо у вас є алергія або якісь інші протипоказання, то фахівець визначить чи можна вам використовувати таку чашу або потрібно шукати інший пристрій.

  За порадою краще звернутися до лікаря, vip54moda За порадою краще звернутися до лікаря, vip54moda

  Як використовувати менструальну чашу

  Перед тим як почати використовувати чашу, тобто перед тим, як ви засунете її в свій організм, чашу необхідно простерилізувати.

  Коли чаша простерилізована, то потрібно і самому ретельно вимити руки з милом в теплій воді. Далі чашу потрібно скласти вдвічі, притиснути її таким чином, щоб вона нагадувала плоский елемент. Знову її стисніть і складіть. Складати її потрібно досить швидко, так як матеріали з яких зроблена чаша мають якусь пам’ять і за лічені секунди повертаються в початкове положення.

  У такому ось складеному і зігнутому стані і потрібно вставляти чашу в піхву. Застосування досить просте і не витратне за часом. Так, перебуваючи у вашому організмі чаша самостійно розправляється і за лічені секунди прийме вихідну форму.

  Відгуки користувачок такими чашами зводяться до того, що такий пристрій дуже зручне, з ним можна займатися спортом, плавати і танцювати, і не переживати, про те, що щось може протікати. Жіночі секрети про використання різних примочок, щоб мінімізувати свої незручності в період жіночих днів вже давно не секрети! Отже, милі дами варто використовувати сучасні технології для поліпшення свого життя і отримувати задоволення від кожного прожитого дня незалежно від того, який день за вашим жіночим календарем!

  Джерело: znaj.ua

  Вхід

  Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

  Запам'ятатит мене Забули пароль?

  Відновлення паролю

  Register