Бізнес-план: для чого він потрібен, як скласти і де взяти шаблон

Бізнес-план: для чого він потрібен, як скласти і де взяти шаблон

Ні для кого не секрет, що планування будь-якої справи, це вже початкова дія в реалізації справи, а правильне планування це вже по факту половина справи! Незалежно від сфери діяльності важливо скласти свою бізнес-конструкцію, якій ви будете керуватися при створенні власного або ведення чужого бізнесу. Простіше сказати, щоб вам почати свою справу, потрібно скласти бізнес-план, який буде починатися з самих азів і плавно буде вести до вершини успіху і реалізації задуманих цілей. Про те як скласти бізнес-план, для чого він потрібен і з чого потрібно починати ми детально розповімо в цьому матеріалі.

Будь який бізнес треба починати з планування, gauragorsk Будь який бізнес треба починати з планування, gauragorsk

Що таке бізнес-план і як його самостійно скласти

Правильно буде сказати, що бізнес-план – це програма, спрямована на здійснення запланованих бізнес-операцій, розширення діяльності, впровадження нових технологій як на малому, так і на великому підприємстві.

Деякі люди рано чи пізно приходять до думки про те, що їм не хочеться все своє трудове життя працювати на когось іншого, а хочеться самому зрозуміти, що таке бізнес, як його розвивати і що потрібно робити, щоб досягати успіху в різних галузях. Припустимо, хтось прийняв рішення піти з найманою роботи і створити бізнес власними руками. Але тонкощів створення і ведення бізнесу дійсно безліч, що відразу складно зрозуміти з чого ж варто почати.

Перше, що потрібно зробити – видихнути і заспокоїтися, адже в поспіху такі проекти не робляться, а якщо робляться, то можуть принести мало результатів, так, як є ризик упущення важливих деталей.

Далі, зібравшись з думками можна сідати і складати бізнес-план. Коли він буде завершений потрібно буде відкласти його на пару днів і тільки потім ще раз переглянути чи всі деталі враховані, якщо ж ви, щось забули або ще придумали, то саме час включити і ці елементи в бізнес-план. Якщо після прочитаного ви і далі плануєте спробувати, що ж таке приватне підприємництво, то рекомендується більше не відкладати свій бізнес-план, а переходити до його реалізації.

В цілому бізнес-план є документом, в якому в якості основної суті закладений комерційний проект і шляхи його досягнення.

Складати бізнес-план потрібно як підприємцю, який хоче втілити свою комерційну ідею, так і інвестору, який саме на основі бізнес-плану і буде розуміти, чи готовий він вкласти гроші в цей проект або ж не варто вкладати в нього свої кошти. Як інвесторів можуть виступати приватні, так і юридичні особи, а також банківські структури та організації.

Основна структура бізнес планування

Єдиної системи, по якій можна створити бізнес-план просто не існує. Так, кожен підприємець модернізує і конкретизує свій бізнес-план в залежності від ринку потреб, від існуючої конкуренції, а також від особистих амбіцій і прагнень.

Типова структура бізнес-плану виглядає таким чином:

В першу чергу майбутній підприємець повинен провести детальний аналіз своєї бізнес-ідеї, переглянути ринок збуту, а також можливу конкуренцію в цій сфері. Особливо не варто недооцінювати останній пункт про конкуренцію, цей фактор також важливо враховувати, так як він є фундаментальним при визначенні ціни товару або послуги.

Далі важливо оцінити свої інвестиції, тобто фінанси, які вже є або які в найближчому майбутньому з’являться і будуть вкладені на реалізацію бізнес-проекту. Також важливо оцінити і представити можливі прибутки, а також ефективність не тільки з боку матеріальної винагороди, але і як корисність для суспільства в цілому або ж для конкретної спрямованості і групи людей.

Тепер можна перейти до пункту – аналізу можливих ризиків, а також способів їх мінімізації. У цьому пункті плану особлива увага віддається питанню валюті, в якій здійснюються операції, оцінюється її надійність і стабільність.

Чи є вже готовий бізнес-план і де його взяти

Так, звичайно ж є готові бізнес-плани, спрямовані на конкретну діяльність. Під готовим бізнес-планом розуміється документ, який відповідає вашим ідеям і можливостям. Безліч таких бізнес-планів можна знайти на просторах інтернету, при чому для цього не обов’язково шукати якісь бізнес-сайти.

Коли ж ви знайдете і скачаєте той бізнес-план, який буде відповідати вашим задумам, то єдине, що вам залишиться зробити, так це вписати в скачаний документ свої показники, суму фінансових вкладень, кількість співробітників та інші дані, які можуть відрізнятися від вашої задумки.

Варто звернути увагу, що деякі бізнес-плани можна знайти на просторах інтернету абсолютно безкоштовно, а деякі вам можуть пропонувати отримати за гроші. Обидва варіанти пропозиції слід однаково поважати. Адже, як і над безкоштовним, так і над платним бізнес-планом хтось ретельно працював, але у випадку з платним планом, то люди просто не готові безкоштовно ділитися своїми знаннями та напрацюваннями.

На просторах інтернету можна знайти і скачати багато бізнес-планів, де в більшість з них все детально і докладно розписано в залежності від діяльності. Для тих, людей, які хочуть почати свій бізнес, але з якоїсь причини не можуть визначитися з тим, яким же конкретно справою їм варто зайнятися, то такі готові бізнес-плани, це просто знахідка, адже вивчаючи їх можна натрапити на слушні думки, чим можна і собі зайнятися. Так, оглядаючи ряд вже готових планів, можна зрозуміти для себе, чи готові ви вкласти певну суму коштів і якого результату ви хочете досягти в тій чи іншій сфері.

Правильне планування, це вже половина справи, zhazhda Правильне планування, це вже половина справи, zhazhda

Як можна скласти бізнес-план самостійно

Якщо ж ви хочете не тільки бізнес будувати самостійно, але ще і бізнес-план, то це ще похвальніше. Адже працюючи над бізнес-планом самостійно, ви будете брати до уваги саме ті моменти, які потрібні будуть конкретно для вашої справи, з урахуванням регіону в якому живете і тієї суми коштів яку саме ви або ваші партнери готові будуть вкласти. Так, створити бізнес-план можна і самостійно без допомоги фахівців.

Якщо вам до душі написання плану самостійно, то ви повинні розуміти, що перед вами стане вибір між двома варіантами планів. Перший варіант – це написання плану для себе, тобто цей документ буде направлений виключно на розробку і конкретизацію встановлених завдань. У цьому варіанті необхідно більш детально зупинятися на пункті про можливі ризики. Вам слід детально вивчити існуючий ринок потреб в обраній вами сфері і які ризики він тягне за собою. З огляду на той момент, що ви створюєте бізнес-план виключно для себе, то вам не потрібно дотримуватися будь-яких формальностей під час оформлення документа.

Другий варіант бізнес-плану – це документ, який будете використовувати і вивчати не тільки ви, а ще й інвестори або ж керівництво якоїсь компанії. І тут вже при створенні такого плану основною метою ставатиме спроба довести співзасновникам і переконати їх в тому, що цей бізнес-план дійсно вартий уваги та вкладень, тобто він має перспективу і не стане планом одноденкою. Тоді в такий проект інвестори будуть готові вкладати свої часом не малі кошти.

У цьому варіанті планування творцеві рекомендується робити більше акценту на позитивних сторонах і моментах проекту. Само собою не можна обминати пункт плану, де вказаний ризик, їх теж потрібно висвітлювати, але робити акцент не так помітно, тобто робити це в згладженому вигляді.

Розробляючи бізнес-план для інвесторів необхідно робити акцент і на встановленому форматі оформлення документа.

Як правильно оформити бізнес-план

При оформленні бізнес-плану є чітко встановлений порядок, якого рекомендується дотримуватися для можливого глибокого розуміння і розкриття вашої бізнес задумки.

В першу чергу оформляється титульний лист, зразок всюди однаковий. На титульному аркуші потрібно буде вказати назву проекту, дані про фізичну або юридичну особу, яка створила цей проект, а також контакти з яким можна буде зв’язатися. Вказуючи контакти, можна вказати не тільки номер телефону, також можна вказати електронну пошту, на яку замовник або майбутній інвестор зможе вам написати свої питання або дізнатися цікаві його уточнення.

Далі потрібно написати резюме, тобто вступну частину, яка і буде розповідати про ваш проект. В ідеалі, це найважливіша частина, яка повинна бути, адже саме вона або зацікавить інвесторів або ні.

Ідея вашого проекту повинна бути детально розписана. Тобто, ви повинні вказувати область, в якій ви плануєте здійснювати свою діяльність методи, якими це буде здійснюватися. У цій же частині плану важливо вказати перспективи розвитку, які ви бачите. Це можуть бути перспективи розвитку як на рік, так і на п’ять років. Головне, що б вони були і у вас було чітке уявлення про них. Адже якщо ви не бачите перспективи в своєму проекті, то спонсори тим більше її не стануть шукати.

Складати бізнес-план можно і самостійно,biznesom Складати бізнес-план можно і самостійно,biznesom

У бізнеспланів потрібно аналізувати ринок, на який ви плануєте вводити товар або ж послугу. Тобто потрібно враховувати вже існуючу і можливу конкуренцію. Наприклад, ви хочете відкрити свій салон краси, то вам потрібно буде вказати число вже існуючих салонів в вашому місті.

Також важливо враховувати рівень попиту, який діє на даний момент на ринку товарів і послуг, зокрема, конкретно на ваш вид запланованої діяльності.

Далі складіть маркетинговий план, в якому ви для себе і для інвесторів запропонуйте способи як можна збільшити прибуток від реалізації товару або послуги. У складання маркетингового плану входить аналіз аудиторії, тобто ті люди, для яких і буде предназначений конкретний товар або конкретна послуга. Тут же важливо визначитися з ціновою політикою, вартість на товар або послугу повинна бути така, щоб вона стимулювала, а не гальмувала попит.

Далі потрібно брати до уваги ефективність реклами і рекламних інструментів за допомогою яких про ваш товар або послуги будуть дізнаватися люди.

У маркетинговому плані враховується вибір приміщення, своє це буде або орендоване, кількість співробітників, рівень їхнього професіоналізму і можливу необхідність підвищення кваліфікації найнятих працівників.

Далі аналізуємо свій фінансовий план, детально продумуємо які кошти і на, що потрібно виділити, а від яких витрат з метою економії потрібно буде відмовитися. При цьому потрібно враховувати факт, що якщо економити на безпеці і на якості свого продукту, то довго ваше підприємство не пропливе. Який би варіант розвитку свого бізнесу і складання бізнес-плану ви не вибрали, удачі і успішних починань!

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register