20 січня: яке сьогодні свято — історія і традиції

20 січня: яке сьогодні свято — історія і традиції

День АР Крим (автономної республіки Крим)

в Цей день в 1991 році більшість кримчан на загальнокримському референдумі висловилися за відновлення Кримської автономії, що визначило статус Криму у складі України. Враховуючи волю кримчан, 12 лютого 1991 року Верховна Рада УРСР прийняла Закон Про відновлення Кримської Автономної Радянської Соціалістичної Республіки. У період загальної ейфорії суверенізації Крим пережив чи не весь світовий досвід державного будівництва, у тому числі президентську і парламентську форми правління і період лихоліття – без Конституції і повноважень, не раз опинявся на межі міжнаціональних і соціальних конфліктів.

Артек у Криму, УНІАН Артек у Криму, УНІАН

День Мартіна Лютера Кінга

Федеральне свято США, державний вихідний день, присвячений борцю за права афроамериканців, лауреату Нобелівської премії миру Мартіну Лютеру Кінгу. Свято відзначається щорічно в третій понеділок січня і приурочений до дня народження Кінга 15 січня.

Довгий час деякі штати не визнавали День Мартіна Лютера Кінга як національне свято та додаткового оплачуваного вихідного дня або поєднували його з іншими святами, так що ім’я Кінга не присутнє в назві свята. Свято остаточно утвердилось на всій території США тільки в 2000 році.

Мартін Лютер Кінг Мартін Лютер Кінг Мартін Лютер Кінг

День знань про пінгвінів

Відомо, що термін пінгвін вперше з’явився в друкованому виданні в 1500-х роках. Існує три версії його походження: від валлійського pen-голова і gwyn-біла, від англійського слова pinwing – крило-шпилька, від латинського слова pinguis – товстий. Ці січневі заходи у другій декаді місяця мають щорічний характер.

Пінгвіни Пінгвіни

Сумний понеділок

Відзначають в третій понеділок січня, який багато хто вважає найбільш гнітючим днем ​​в році. Традиція започаткована у 2005 році. Ідея виникла у туристичної компанії Sky Travel.

Сумний понеділок, джерело - brainbuzz Сумний понеділок, джерело – brainbuzz

Іванів день

20 січня відзначається народне свято Іванів день (дата за старим стилем 7 січня). У церковному православному календарі цей день Собору святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Згідно з переказами, він передбачив пришестя Ісуса Христа, а потім хрестив його у водах Йордану.

Іоанн Предтеча

Також в народі це свято називають Бражником, так як в цей день було прийнято запивати зло. Люди говорили: Святкуй раз на місяць будеш веселим, святкуєш кожного дня будеш голим. Перш ніж сісти за стіл, належало випити хрещенської води, щоб не хворіти цілий рік.

Народні прикмети на 20 січня

Іменини в цей день

Афанасій, Василь, Іван, Іоанн.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register