Яке свято 14 січня: що потрібно обов'язково зробити в цей день

Свято 14 січня, фото: Википедия

У цей день Православна церква вшановує пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської. Інші назви свята: Василій Великий, Старий Новий рік, Свинячий свято, Початок Страшних вечорів. Старовинні назви: Овсень, Таусень, Баусень.

На Васильєв день є головна традиція посівання. Зазвичай це роблять хлопчики-підлітки, які переступають поріг багатьох будинків, у тому числі рідних і знайомих, з засівальними піснями. Вони розкидають різне зерно: жито, пшеницю, ячмінь, та бажають господарям радості та удачі. Не можна викидати зерно, так як воно є оберегом.

Народні прикмети на 14 січня

Небажано, щоб цим займалися дівчата, так як вони принесуть нещастя, якщо зайдуть у хату першими. Краще щоб самим першим зайшов чоловік, тоді він принесе щастя. А якщо у нього світле волосся, то щастя буде ще сильніше. Хлопчикам зазвичай давали пиріжки, цукерки, солодощі, але не можна давати гроші, щоб самим не залишитися без них.

Якщо не хочете, щоб в ваш дім прийшла біда, то потрібно запалити 3 свічки і обійти будинок три рази за годинниковою стрілкою. На кути накладіть хресні знамення і прочитайте Отче наш. Можна ще постукати по порогу сокирою на світанку і три рази сказати: Здоров’я, щастя і удача не покине ніколи. Будуть у домі і хліб і гроші.

Свято 14 січня, фото: hochu.ua Свято 14 січня, фото: hochu.ua

На стіл на Василя і Меланки ставлять обов’язково свинину, ситні і жирні страви. А також повинна бути на столі кутя. За традицією її готують із пшениці, маку та меду. Зі страв віддають перевагу холодцю, вареникам, узвару або борщу з пампушками. Якщо у куті буде багато різних начинок, то і рік буде більш благополучним для вас. А щоб ваше побажання під час тосту збулося, потрібно говорити без частки не.

Все сміття, яке зберете сьогодні, не можна викидати, його треба спалити, щоб не виносити благополуччя з дому. А на світанку одягніть на себе щось нове, тоді вас весь рік не покине достаток.Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register