Яке свято 14 січня: чого не можна робити в цей день

Свято 14 січня, фото: Азбука веры

У цей день Православна церква вшановує пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа Кесарії Каппадокійської. Інші назви свята: Василій Великий, Старий Новий рік, Свинячий свято, Початок Страшних вечорів. Старовинні назви: Овсень, Таусень, Баусень.

Василій Великий був святителем і архиєпископом Кесарії Каппадокійської, а ще богословом і церковним письменником. Його вважають одним з трьох каппадокійських отців Церкви, і приписують йому винахід іконостасу, а також складання літургії.

Свято 14 січня, фото: KyivGallery Свято 14 січня, фото: KyivGallery

Чого не можна робити 14 січня

Дівчаткам і жінкам засівати заборонено, бо тоді вони не принесуть в дім щастя, яке приносять хлопці. Не можна залишати посівальників без нагороди, але і гроші віддавати не варто, бо тоді ви просто віддасте їм свою фінансову удачу. Не варто працювати, ображатися і згадувати образи. Ще краще не давати в борг, та й самі не беріть. Не торкайтеся до дрібних монет, весь рік тільки їх і будете мати. Не варто виносити сміття, а ще не вимовляйте слово тринадцять.

Народні прикмети на 14 січня

Приказки і прикмети

  • Васильєва ніч зіркова літо ягідне!
  • Від ясного зоряного неба очікують гарного врожаю гороху, але зауважують, якщо зірки до ранку згаснуть, то горох дозріти не встигне.
  • Якщо місяць іде на спад навесні вода не буде велика, якщо на прибуток, то навесні буде багато води.
  • Випав на Новий рік сніг, сильний мороз або туман віщують гарний урожай.
  • Повна ополонка води і туман на Новий рік віщують великий розлив.Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register