"Осатанілі" аборигени, які нищили жреців та військових: золоті скарби ацтеків перевернули історію

"Осатанілі" аборигени, які нищили жреців та військових: золоті скарби ацтеків перевернули історію

Науковці Національного інституту антропології та історії Мексики змогли встановити неймовірне. Вчені дізнались походження золотого злитка, знайденого в міському парку столиці Мексики. Про це пише Phys.org.

Як вдалось зясувати експертам, злиток є частиною скарбів ацтеків, які були розграбовані іспанськими конкістадорами на чолі з Эрано Кортесом.

Скарб, фото: archaeology.co.uk Скарб, фото: archaeology.co.uk

Виявилося, що злиток є частиною скарбів ацтеків, які були розграбовані іспанськими конкістадорами на чолі з Эрано Кортесом. Під час погоні найманці загубили один злиток.

Дослідники просканували рентгенівським пристроєм злиток і визначили, що шматок загарбники втратили 30 червня 1520 року під час Ночі печалі. Тоді у місті Теночтитлан аборигени, осатанілі після масових вбивств своїх жерців і воєначальників, вигнали іспанців.

Золоте кольцо з Могили Грифона, фото: Jennifer Stephens Золоте кольцо з Могили Грифона, фото: Jennifer Stephens

Під час поспішної втечі конкістадори захопили скарби ацтеків, які вони привласнили раніше. Один із злитків, як виявилося, найманці втратили.

Багато археологічні знахідки, від храмових пірамід до хатин з солом’яним дахом, можуть бути використані для розуміння того, на що був схожий світ ацтеків. Тим не менш археологам треба звертатися до знань з інших джерел. Ацтекська цивілізація виділяється тим, що залишила після себе велику кількість письмових джерел, детально описують становлення Ацтекської імперії, її розвиток і взаємодію з сусідніми державами.

Нагадаємо, що астрономи знайшли небаченого раніше космічного “монстра”.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register