Вони бояться нападу США: експерт пояснив помилку іранських ППО, які збили літак МАУ

Авіакатастрофа в Ірані

Інженер-розробник радіолокаційних систем Андрій Горбачевський пояснив, як могло статись, що іранські системи ППО припустились помилки, збивши український літак біля Тегерану.

В своєму інтервю виданню Новая газета Горбачевський пояснив, що до до системи ППО занесені усі регулярні рейси та коридори, якими вони прямують, а також швидкості їх польоту. Також на усіх літаках встановлюється транспондер, завдяки якому системи ППО розпізнають літак, як цивільний хоча в Ірані може бути власна система розпізнання, яка могла хибно спрацювати через перешкоди. А переплутати пасажирський борт з крилатою ракетою неможливо.

На ЗРК Тор стоять два локатори оглядовий, який постійно обертається та фіксує, усе, що злітає навколо. Коли літак піднявся з аеропорту, оглядовий локатор його зафіксував секунд через двадцять і далі, весь час, поки літак летів, на екрані локатора відображалась траса і було ясно, звідки вилетіла ціль. А потім вмикається локатор наведення ракети. Ракета наводиться на ціль дуже вузьким променем шириною в один градус. Він настільки гарно усе розрізняє, що тут помилки бути не може. Ймовірність потрапляння в цей промінь не лише цивільного літака, а й ще чогось, дорівнює нулю, – пояснив Горбачевський.

Крім того, за яскравістю відмітки на екрані видно розмір цілі і командир ЗРК мав бачити, що летить щось очевидно більше за крилату ракету.

Аварія літака МАУ в Ірані, фото: Reuters Аварія літака МАУ в Ірані, фото: Reuters

Але експерт відкидає також можливість умисного збиття українського літака, оскільки це встановили б дуже швидко. Крім того, іранці запустили дві ракети саме так роблять, коли треба гарантовано знищити військову ціль. А причин шкодити Україні в Ірану немає. Саме тому єдиним можливим поясненням пуску ракети по цивільному літаку експерт називає великий страх іранських військових щодо можливого нальоту американців.

Вони настільки бояться, що нічого не побачили, а просто взяли та вдарили – каже Горбачевський.

Нагадуємо, що після падіння українського літака біля Тегерану в Ірані розпочались масові акції протесту з вимогами відставки президента країни Хасана Рухані.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register