Відкрили меморіальну дошку всесвітньо відомому оперному співаку з Тернопільщини


В Скалі-Подільській на Борщівщині встановили меморіальну дошку видатному уродженцю краю Мирославу Старицькому. Чоловік виступав з сольними концертами по всьому світу, зокрема в США, Канаді, Франції, Німеччині, Чехії, Австрії, Британії Алжирі, Марокко, Тунісі. Втім, завжди пам’ятав містечко звідки походив, тому й у псевдонімі використав його назву.

Мирослав Старицький, відомий як Мирослав Скала-Старицький або Міро Скаля народився у червні 1909 року в містечку Скала-Подільська. Відомий оперний і камерний співак (тенор), педагог, громадський діяч. Співав Міро Скаля 7-ма мовами: українською, польською, російською, німецькою, англійською, італійською, французькою на сценах провідних театрів Європи й Америки. Мав концерти й в рідній Україні – в Львові. Його чарівний спів слухала публіка Відня, Барселони, Мадриду, Парижу, Цюриху, Брюсселю, Сан-Франциско, Мюнхену, Праги, Парижу, Торонто, Філадельфії та багатьох інших міст по всьому світу.

У серці Мирослава Старицького Україна посідала важливе місце, тому співак брав активну громадську участь у житті діаспори, а також виконував українські народні пісні, камерні твори українських і зарубіжних композиторів.

І ось у рідному містечку видатного соліста вшанували його пам’ять, відкривши меморіальну дошку. Ініціатори встановлення – краєзнавець, історик Оксана Ундеркоі художник Євген Шпак. Автором проекту є арх. Андрій Лисенко. Скульптори – Василь Гурмак та Микола Гурмак.Виготовили дошку з міцного неорганічного матеріалу, який не піддається природнім впливам води та морозу і добре імітує мистецьку форму та об’єм, а також різні декоративні елементи та піддається імітації під різні мистецькі матеріали: бронзу камінь та ін., а також є довговічним.

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register