На головній площі Тернополя стояв гігантський дідух (фотофакт)


Майстер народної творчості Ярослав Осадца своїми руками зробив пам’ятник усім дідухам, який учора, 12 січня протягом дня розмістили на Театральному майдані.

Величезний дідух прикрашав головну площу в рамках міського параду вертепів та новорічно-різдвяного концерту. Відтак, на майдані під час Свята зимового обрядового фольклору «Нова радість стала» понад 20 колективів виконували постановки, колядки, віншування, пісні, танці. А понад вісім умільців показали свої рукотвори, серед яких були й автентичні вироби з соломи, пуху, ляльки-мотанки.

Щодо головного дідуха, який розмістили поблизу імпровізованої сцени, то на його виготовлення Ярослав Осадца використав чимало добротної пшениці, терпіння та старання.

Дідухи робили переважно у формі дерева, а як сніп ставлять рідше. Тільки варто зауважити, що різдвяний сніп – не просто сніп, а символ, оберіг роду. Відтак, я вирішив зробити саме снопа, але подати його як пам’ятник усім снопам. Довкола я зробив дванадцять серпів. Бо ж людям потрібно працювати протягом цілого року, щоби мати хліб. Знизу поставив дванадцять пластинок у формі колон, аби сніп був возвеличений, наче на п’єдесталі. А ніжки снопа символізують світ померлих. Саме завдяки нашим предкам ми маємо хліб та ниву. Тож ми повинні шанувати своїх пращурів, пам’ятати як про сучасний, так і про райський світ,зазначив майстер.

Ярослав Осадца додав, що найважчим завданням було не так зробити масивного снопа, як придумати його форму. У творчих планах пана Ярослава – виготовити 4-метрового «павука».

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register