Пішоходів змусять оплачувати ремонт авто, яке їх збило: деталі скандального закону

ДТП

Верховний Суд України прийняв рішення про те, що пішоходи, які опинилися винуватцями ДТП повинні відповідати матеріально за свої дії. На думку юристів, це допоможе зменшити кількість аварій з вини пішоходів, так як вони стануть більш обережними на вулицях.

Юрист Володимир Столітній розповів “Сегодня”, що пішоходи є такими ж повноправними учасниками дорожнього руху, як і водії мають не тільки права, але і обов’язки.

“Пункт 4.10 ПДР свідчить, що перед виходом на проїзну частину, пішоходи повинні впевнитись у відсутності транспорту, що наближається. Пункт 4.13 ПДР прямо забороняє пішоходам виходити на дорогу, не переконавшись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху, раптово виходити чи вибігати на пішохідний перехід, допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину”, – нагадав експерт.

Водіїв можуть позбавити подійських прав за станом здоровя Водіїв можуть позбавити подійських прав за станом здоровя

За даними поліції, за останні 10 місяців в Україні з вини пішоходів сталося 579 ДТП з постраждалими загинуло 83 людини, травмовано 533 людини. Відзначається, що цих жертв можна було уникнути за умови дотримання пішоходами ПДР.

Столітній впевнений, що пішоходів, винних у ДТП через суд змусити платити за пошкоджений автомобіль непросто. Для цього потрібна “залізна” доказова база, краще всього, якщо це буде відеозапис з авторегістратора в машині чи з встановленої на стовпі або будівлі відеокамери.

Пішоходи, Правда Гомель Пішоходи, Правда Гомель

Крім того, матеріальний збиток вийде стягнути не тільки з живого потерпілого пішохода, але і з загиблого з його родичів. Цей факт послужить для живих пішоходів додатковим стимулом “подивитися наліво, потім направо”, перш ніж переходити вулицю.

Нагадаємо, в Україні хочуть посилити відповідальність за вчинення ДТП.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register