Тисячолітню могилу слов'янської Валькірії знайшли в несподіваному місці: де покоїться жінка-воїн

1000-річна могила слов'янської валькірії, фото з вільних джерел

Багато років тому на кладовищі вікінгів на датському острові Лангеланд знайшли останки жінки. Тепер польський археолог Лешек Гардела ідентифікував їх.

Science in Poland інформує про відкриття доктора Лешека Гардела. В першу чергу він зумів ідентифікувати останки, по типовій слов’янській сокирі, виявленій в могилі. Дивно, як дослідники раніше цього не помічали.

1000-річна могила словянської валькірії, фото Тelegraf

Дослідники відмовлялися підтримати гіпотезу, що покійна була воїном, хоч і розташована могила на цвинтарі вікінгів, всі як один заперечували ймовірність цього.

Донедавна весь світ вважав, що жінки-воїни у вікінгів існували лише в легендах. Їх називали валькіріями. Однак в останні роки археологи все частіше знаходять поховання жінок, похованих разом зі зброєю. І це означає одне – жінки-воїни – не легенда, а древня реальність.

Археологічні розкопки, фото з вільних джерел Археологічні розкопки, фото з вільних джерел

“При роботі в архівах я натрапив на матеріали про могилі жінки, похованої зі зброєю на середньовічному кладовище на датському острові Лангеланд. Досі ніхто не звертав уваги на те, що знайдений в цій могилі сокиру був виготовлений, ймовірно, на території сучасної Польщі”, – розповів доктор Гардела.

Археолог розповів, що у “камерній” могилі з додатковою труною була виявлена зброя. Цей факт дозволяє припустити, що загибла жінка могла бути родом з території сучасної Польщі. Вона могла бути слов’янкою.

1000-річна могила словянської валькірії, фото Тelegraf

Знайденому похованню більше тисячі років. Про це свідчить знайдена в ньому арабська монета X століття. Вчений каже, що на кладовищі це була єдина могила, де захоронено зброю.

“Присутність слов’янських воїнів в Данії було більш значним, ніж вважалося раніше, – говорить доктор Гардела. – Тому наявність могили імовірно слов’янської жінки на датському кладовищі не дивно”.

Нагадаємо, у вічній мерзлоті Сибіру виявили мумію цуценяти, якій близько 18 тис. років.

Як повідомляв портал Знай.ua, вчені дослідили стародавню єгипетську мумію священної істоти кішкиТакож Знай.ua писав, єгипетська мумія розкрила вченим секрети стародавньої медицини.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register