Показали фото 100-річної давності відомого мисливського палацу на Тернопільщині (фотофакт)


Як наприкінці 1918 року у знаному парку на Тернопільщині виглядав мисливський будиночок під першим снігом, можна побачити на давній світлині.

Відомий на всю Бережанщину Раївський парк і століття тому милував розкішшю та величчю. Парк і колись прикрашали різні види дерев та кущів. Та головною архітектурно-мистецькою окрасою природного ландшафту, як століття тому, так і колись, була споруда заміського родинного (Синявських, Любомирських, Потоцьких) палацу. Ця давня будова, яку можна побачити на старій фотографії за 1918 рік, колись належала Синявським, Любомирським, Потоцьким. Як бачимо на давньому знімку, яким поділилися у соцмережі Фейсбук, зі сторони мисливського будинку відкривалася чудова панорама довколишньої місцевості.

Важливу домінанту Раївського парку – мисливський палац можна і сьогодні побачити на Тернопільщині. Лише що зараз збагатилася флора пам’ятки загальнодержавного значення. За спорудою висаджено червонолисті буки, чорні сосни, тюльпанові дерева. Палац часто добудовувався й змінювався, але вже понад два століття зберігає якісні риси пізньокласичного стилю ампір. Гордістю парку є його старожил — 850-річний дуб Богдана Хмельницького, який уже засихає. За легендою, український гетьман відпочивав поблизу нього під час походу на Львів 1648 р.

У 1994 році мисливський палац передано в користування Зборівській єпархії української греко-католицької церкви.

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register