Масові звільнення і скорочення: з чим зіткнуться українці до виходу на пенсію

Масові звільнення і скорочення: з чим зіткнуться українці до виходу на пенсію

Українці можуть зіткнутися з різними неприємними ситуаціями на роботі. У тому числі із звільненням або скороченням за кілька місяців до виходу на пенсію.

У Пенсійному фонді розповіли, що в деяких випадках має сенс доцільно стати на облік у центрі зайнятості. Відповідну заяву зробила заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

Вона пояснила алгоритм дії в разі, якщо звільнили до настання пенсійного віку.

“Підкажіть, чи можу я вийти на пенсію раніше, коли мене скоротили з роботи за дев’ять місяців до настання пенсійного віку? Маю великий стаж 35 років. Варто стати на облік в службу зайнятості?”, – поцікавилася одна з учасниць прямій лінії.

Пенсіонери, novemisto.info Пенсіонери, novemisto.info

Вона пояснила, що раніше люди в передпенсійному віці могли вийти на заслужений відпочинок раніше, якщо їх скоротили на роботі. Однак зараз норма змінилася і це неможливо.

“До певного часу діяла норма, за якою люди передпенсійного віку у разі їх скорочення з роботи могли вийти на пенсію раніше, однак у 2011 році її скасували. Є відповідне рішення Конституційного суду з цього питання, але поки що немає жодного нормативного документа, який регулював би порядок призначення дострокових пенсій у зв’язку з скороченням з роботи”, – зазначає вона.

Ковпашко пояснила, що краще піти в центр зайнятості, де почнуть виплачувати допомогу по безробіттю, а період зарахують в страховий стаж.

“Хочу зазначити, що при розрахунку заробітної плати за цей проміжок часу враховувати мінімальну заробітну плату”, – пояснила Ірина Ковпашко.

Нагадаємо, у ПФУ повідомили про надбавки до пенсій.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register