4 грудня: яке сьогодні свято — історія і традиції

Введення, фото: 20 хвилин
День замовлень подарунків та написання листів Дідові Морозу

Це дуже цікаве свято, присвячене всім, хто ще вірить у Діда Мороза, Санта Клауса або Святого Миколая. Настає час казкових зимових свят, і діти пишуть листи із замовленнями по подарункам. У багатьох країнах світу поштампи відправляють листи Діду Морозу, а в деяких містах навіть відкриваються для цього спеціальні поштові установи. А цю дату обрали, щоб всі листи точно встигли дійти до свого адресата.

Дід Мороз, фото: Мир космоса Дід Мороз, фото: Мир космоса

День святої Варвари

Варвара народилася в сім’ї знатного язичника в Ілиополі Фінікійському. Так як матір вона рано втратила, то її оточувала прислуга, серед якої було багато християн. Потайки від батька і вона стала християнкою, а коли він дізнався про це, то ув’язнив її у вежі.

В один день її батько Діоскор від злості вихопив меч, щоб вдарити дочку, і Варвара кинулася бігти. Однак він переслідував її, а їй перегородила дорогу гора. Тоді Варвара попросила допомоги у Бога, і гора розступилася, створивши розколину, яка вивела дівчину на вершину. З часом батько знайшов її, побив, закрив у темній кімнаті, морив голодом і спрагою, бажаючи, щоб вона зреклася віри. У марних спробах віддав дочку правителю Мартіану, гонителю християн. Той намагався спочатку обіцянками, а потім катуваннями переконати Варвару. Обох мучителів Бог покарав ударом блискавки.

Свята Варвара, фото: Народна Правда Свята Варвара, фото: Народна Правда

Православні свята:

  • Введення у храм Пресвятої Богородиці.
  • Різдвяний піст.

Введення

У цей день православна церква святкує велике двунадесяте свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Наші предки вважали, що в цей день Зима проїжджає в білій шубі на трійці коней. Від неї з’являється мороз і сніжний візерунок на вікнах. Якщо в цей день окрім мороза ще і світить сонце, то в наступному році буде хороший урожай хліба. Також за прикметами морозний день обіцяв холодні різдвяні дні.

Народні прикмети на 4 грудняДжерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register