Яке свято 3 грудня: що потрібно обов'язково зробити в цей день

Прокл Константинопольский, фото: Theater-light.RU

У православному календарі це день пам’яті святителя Прокла Константинопольського патріарха. Інші назви свята: Прокл, День Прокла і Прокли, Проклинатели нечисті.

В цей день було прийнято проклинати всяку нечисть, щоб вона довше не вилазила зі своїх нір і не псувала життя людині. Наші предки вірили, що нечисть, яка сховалася під землю, може легко проникнути в трубу або через відкриті двері та вікна в житло людини. А найбільш активними темні сили вважаються вночі. Тому перш ніж лягати спати, слід освятити весь будинок святою водою і перехрестити. Приділіть увагу кожній щілці, навіть вентиляції.

Посуд з водою потрібно прикрити гілочками, складіть їх у вигляді хреста. Ще боїться нечисть чортополоху. Його верхівки слід зібрати, коли він цвіте, а потім посушити під сонячними променями. Далі його пов’язують і палять над свічкою. Димом треба обкурювати двері і вікна.

Нічні кошмари, фото: Версия Инфо Нічні кошмари, фото: Версия Инфо

Найбільш страшною для жінок вважається злий дух матоха. Вона штовхає господинь під руку, відволікає. Тому під час домашньої роботи можна випадково нанести собі травми: обпектися, порізатися. Діти і дорослі боялися баєчника, він насилає страшні сни. Щоб це в нього не вийшло, потрібно перед сном 9 разів прочитати Отче наш, вмитися святою водою і витертися виворотом натільної білизни.

Роблять в цей день обереги не тільки від нечисті, але і від злих людей. Візьміть старий ніж або зламаний серп, або ще щось гостре і покладіть його за віником в кутку вхідних дверей ручкою вниз. Якщо в будинок зайшла темна сила чи погана людина, то віник впаде. Тоді гострий предмет прийме на себе удар і його потрібно очистити. Для цього обмийте його святою водою, начитайте Отче наш і можете ставити в колишнє місце.

Народні прикмети на 3 грудня

Також Проклу прийнято молитися, щоб він уберіг в дорозі. Для цього є просте пояснення. Раніше дорога, що висохла від бруду, припорошувалась снігом, але до такого шляху все одно ставилися з недовірою.

Від злих людей також можна прочитати замову. Це відноситься і до неприємного для господаря гостя, і до просто тих, що зустрічаються на вулицях. Коли людина зайде в будинок, потрібно прочитати слова: Ти поріг мого житла переступив, дозволу не запитав. У святого Прокла допомоги попрошу, щоб ти забув дорогу до дому мого. Забув назавжди, інакше буде з тобою лихо. А коли піде, три рази перехрестіть вхідні двері.Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register