2 грудня: яке сьогодні свято — історія і традиції

2 грудня: яке сьогодні свято — історія і традиції

Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Щорічно 2 грудня багато країн світу відзначають Міжнародний день боротьби за скасування рабства (International Day for the Abolition of Slavery). Він пов’язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами (резолюція 317 (IV) від 2 грудня 1949 року).

Як відомо, боротьба з рабством у світі ведеться з давніх часів. При цьому у світовій історії є ганебні сторінки, коли рабство не просто процвітало, але навіть віталося. І навіть зараз, в наш сучасний час, не дивлячись на те, що рабство заборонено у всьому світі, але воно досі існує, і в його основі, як і тисячу років тому, лежить дискримінація однієї людини по відношенню до іншого.

Перша неділя Адвенту

Адвент передріздвяний час, до якого приурочені численні обряди і звичаї. Тривалість Адвенту близько чотирьох тижнів, що включає 4 неділі, іншими словами, 3 повні тижні з додаванням від 1 до 6 днів в залежності від того, на який день тижня припадає Різдво.

Перша неділя Адвенту

Під час Адвенту у храмах віруючі рано вранці служать Святу Месу на честь Пресвятої Діви Марії рорату. Символом цієї меси є запалена свічка, яка освітлює шлях йдуть в церкву до сходу сонця. Щоб свічка не згасла, її поміщають у спеціальний ліхтарик з прозорими віконцями.

Народні прикмети на 2 грудня

Авдеїв день

2 грудня віруючі християни вшановують пам’ять святого Овдія одного із дванадцяти малих біблійних пророків. Наші предки вірили, що Авдей (Овдій) протегує домашньому господарству і сімейного благополуччя. За цього святого називали Прихильником.

Традиційно в день його іменин люди стукали обухом сокири по всьому дверних косяків і віконних рам за повір’ям, це перешкоджало злим духам пробратися в помешкання.

Іменини в цей день

Іларіон, Денис, Федір, Філарет, Йосип

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register