Біля Тернополя під час демонтажу муру храму знайшли уламки людських кісток та черепів


У селі Великі Бірки від серпня тривали роботи з перебудови підпорного кам’яного муру, ровесника Церкви святої великомучениці Параскеви П’ятниці, що підтримує пагорб на якому її побудувано у 1901 р.

Будівельники за дорученням о. Івана Яцика поспішали закінчити основні роботи до храмового празника святої великомучениці Параскеви П’ятниці, що припадає на неділю 10 листопада. При виконанні робіт по демонтажу каменів старого муру, з права від церковної дзвіниці, місцеві майстри-будівельники Григорій Костюченко та Олег П’ятківський, натрапили на місце хаотично складених уламків людських кісток, черепів.

Очевидно, що під час будівництва сучасної церкви, кінець ХІХ поч. ХХ ст., на території забудови знаходився старий цвинтар др. пол. ХVІІІ поч. ХІХ ст. Тодішні будівничі, коли копали шанці під фундамент церкви, натрапляли на давні поховання, зносили їх до т. зв. поховальної кістниці. Тобто ями заповненої людськими останками яка знаходилась на краю церковного подвір’я, де згодом збудували підпірний мур.

“Відрадно, що на радість великобірківчан, основні будівельні роботи завершено вчасно, а майстри-будівельники Григорій Костюченко та Олег П’ятківський доклали для цього не тільки сумлінну працю, але і неперевершену майстерність бо витвір їхніх рук справжня окраса нашого селища”, – йдеться на сайті громади.

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register