Арахамія заявив про неготовність виконати указ Зеленського: "Я негативно ставлюся"

Давид Арахамія, 112 канал

Президент України Володимир Зеленський, президент України підписав указ №837/2019 “Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави”. У тексті документу йдеться про те, що пропонується ввести вимоги та стандарти до новин, які публікуються в українських ЗМІ. 9 листопада текст указу з’явився на офіційному сайті президента. Відповідний указ прокоментував глава президентської партії “Слуга народу” Давид Арахамія.

Арахамія у кулуарах Верховної Ради зізнався, що детально указ Зеленського не вивчав.

Давид Арахамія, Гордон Давид Арахамія, Гордон

У мене немає думки (щодо указу президента – ред.), тому що я не вивчав глибоко цей процес. Наскільки я розумію, цей указ дає Кабміну завдання напрацювати якусь концепцію цього регулювання. В якому вигляді це буде… Кабмін є суб’єктом законодавчої ініціативи, тому він може зробити проект законопроекту і передати його на розгляд у Верховну Раду. А потім у профільному комітеті ми будемо це розглядати. Однак на яких підставах це буде будуватися, у мене немає ідей зараз“, – висловився нардеп.

Після цього у нього попросили прокоментувати заяву міністра культури, молоді і спорту Володимира Бородянського про введення кримінальної відповідальності для журналістів.

Володимир Зеленський, сайт президента Володимир Зеленський, сайт президента

Я негативно ставлюся до будь-яких ініціатив щодо обмеження діяльності журналістів. Журналістика – це професія, яка вимагає максимальної свободи: думки, слова… Тому я не дуже позитивно ставлюся до цього. Є тонка грань між журналістикою і белетристикою, коли беремо неперевірені факти і намагаємося видати їх за журналістику. З цим теж є проблем“, – сказав Арахамія.

Зазначимо, що в документі йдеться про те, що уряд має розробити проекти законів, а потім подати їх на розгляд Ради з урегулювання діяльності мас-медіа в країні. В цих законопроектах повинні бути передбачені такі положення про:

  • стандарти та вимоги новин,
  • механізми запобігання розповсюдження недостовірної, викривленої інформації, її спростування,
  • заборона фізичним і юридичним особам держави-агресора володіти або фінансувати медіа в Україні,
  • передбаченні посилення відповідальності за порушення законодавства про інформацію.

Нагадаємо, що Пальчевський з гумором нагадав Зеленському про “посадки”: “Яку весну мав на увазі президент?”.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register