1800 років у землі: дослідники виявили унікальний артефакт, такого ви ще не бачили

1800 років у землі: дослідники виявили унікальний артефакт, такого ви ще не бачили

У південно-східній частині Болгарії провели розкопки, де виявили унікальний артефакт. Зокрема, у місці, де колись розташовувалася стародавня країна Фракія, вчені виявили могилу знатної людини з вазою у формі обличчя.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

У могилі було чимало мідного посуду. Дослідники з’ясували, що йому близько 1800 років. Однак вази у формі людської голови вченим ще не вдавалося побачити.

Виріб виконаний у вигляді людської голови з невеликою бородою і викривленим носом. Припускають, що “модель”, з якої робили цей портрет, захоплювалася якимось видом єдиноборства. Ніс виглядає так, як ніби аристократ одного разу зламав його і потім не виправив повністю. На голові зображена шапка з шкури якогось котячого можливо, леопарда чи пантери.

Схожі вази, як правило, застосовувалися римлянами для зберігання пахощів. Фракія в той час була провінцією Римської імперії. Коли загадковий фракієць спочив, йому було приблизно 40 років.

Поруч виявили пристосування для очищення шкіри від бруду і поту спеціальний скребок, яким користувалися тогочасні атлети. Археологи вважають, що аристократ захоплювався єдиноборствами, але навряд чи був професійним спортсменом.

Нагадаємо, що калькулятор розмитнення євроблях: “шпаргалка” для водіїв про купівлю вживаних авто.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register