10 листопада. Цей день в історії Тернопілля


Цей день в історії: 1888 – помер видатний громадсько-політичний діяч Степан Качалa, 1911 – народився вчений-діалектолог Кароль Дейна, 1940 – у південній частині Тернопільської області зафіксовано землетрус.

10 листопада 1888 року – у с.Шельпаки Підволочиського району помер видатний громадсько-політичний діяч, письменник і публіцист, фундатор і меценат багатьох українських товариств та організацій Степан Качала. Уродженець Бережанщини. Відомий як член головної Руської Ради та її представник на слов’янському з’їзді в м.Празі. Член-засновник Галицько-Руської матиці, Літературного товариства ім. Т. Шевченка, видавничої спілки газети «Діло» у м. Львові. Автор популярної «Короткої історії України» – підручника для середніх шкіл. Посол від Збаражчини до першого Галицького сейму. Заснував «Руську бурсу» у м.Тернополі, читальню «Просвіти» у м.Збаражі.

10 листопада 1911 року – у смт.Великі Бірки Тернопільського району народився вчений-діалектолог, професор, академік Польської АН Кароль Дейна. Помер 15 квітня 2004 р. у м. Лодзі (Польща).

10 листопада 1940 року – у південній частині Тернопільської області зафіксовано землетрус інтенсивністю 7 балів.

10 листопада 1981 року – в Афганістані загинув уродженець с.Хоми Зборівського району Микола Микитин. Загалом в Афганістані воювало понад 1700 жителів Тернопільщини; з них 46 стали інвалідами, 2 – пропали безвісти, 48 – загинули.

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register