Медведчук прокоментував плани Зеленського на ЗМІ: "Розправитися з будь-якою газетою"

Медведчук прокоментував плани Зеленського на ЗМІ: "Розправитися з будь-якою газетою"

Нещодавно президент України видав новий указ, у якому пропонується ввести вимоги та стандарти до новин, які публікуються в українських ЗМІ. Партія “Опозиційна платформа – За життя” різко розкритикувала таку ініціативу гаранта.

“Закріпивши на законодавчому рівні “стандарти новин” у вигляді вимог, команда Зеленського отримає можливість розправитися будь-якою газетою, будь-яким сайтом, будь-яким телеканалом, будь-яким журналістом”, наголошується в заяві партії.

Зазначимо, що у суботу, 9 листопада, Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів України розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо регулювання діяльності засобів масової інформації. Він також підписав указ Зеленський “Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави”.

Одна з норм цього документа передбачає, що до 31 грудня 2019 року потрібно розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроекти щодо врегулювання діяльності медіа в Україні, прописавши в них положення про вимогах і стандартах новин, а також про механізми запобігання розповсюдження недостовірної, спотвореної інформації, її спростування. Журналісти різко розкритикували законопроект.

У партії “Опозиційна платформа За життя” назвали указ президента “антиконституційним”, відзначаючи, що дані норми передбачають введення в країні на законодавчому рівні цензури, що прямо заборонено статтею 15 Конституції України. Депутати від опозиції також звертають увагу на те, що влада сьогодні продовжує активну боротьбу з тими ЗМІ, де 2 звучить критика на адресу її представників, навіть попри обурення міжнародної спільноти.

“Сьогодні організованим атакам з сторони самого Зеленського, Офісу президента, міністра культури Бородянського, Нацради з питань телебачення і радіомовлення та інших чиновників піддаються телеканали “112 Україна”, NewsOne і “ZIK”. Допустити перетворення України в інформаційний концтабір не можна!” закликали в “Опозиційній платформі За життя.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register