Експерт знайшов прогалини в бюджеті-2020: яких цін, зарплат та пенсій очікувати українцям

пенсіонери

Голова Нацради економічного розвитку Олексій Дорошенко розповів, як бюджет-2020 позначиться на житті простих українців. Про це повідомляє Інформатор.

“Я останнім часом перетворився на ждуна. Тому що багато чого було обіцяно, приміром, 40% зростання ВВП за 5 років звичайно це позитивно. Але це не підтверджується справою. При першому читанні можна було сказати, що багато законопроектів не прийнято, і поки не може вирости пенсія, прожитковий мінімум або середня зарплата. Але пройшло 2 місяці. Фактично в турбо-режимі основні законопроекти були ухвалені, а ми з вами бачимо, що на нашому житті це фактично ніяк не позначиться”, – заявив Дорошенко.

За його словами, зарплати зростатимуть. Мінімалка зросте десь на 17%, а якщо все піде добре, то люди будуть отримувати на 22% більше.

пенсіонери, 5 канал

“Ті гроші, які закладені на дотування пенсійного фонду от приблизно на стільки ж і зросте пенсія. Це 3-5%. В цьому році пенсіонери побачили підвищення на 14%. При цьому треба розуміти, що інфляція хоча і знижується, але вона все одно буде близько 7%. Це означає, що купівельна спроможність пенсіонерів може впасти”, – попередив Дорошенко.

Також він повідомив, що буде з цінами на продукти в наступному році.

“Зростання вартості продуктів з одного боку гальмується, тому що негативні факти вичерпані. І позитивний фактор, який впливатиме на цей процес це те, що Нацбанк знизив облікову ставку НБУ. Головне, щоб у нас ще і гроші були. Тоді бізнес зможе кредитуватися за невисокими ставками”, – зазначив фахівець.

Олексій Дорошенко, Апостроф

Він додав, що тут можуть перешкодити ризики, які є для бізнесу в першу чергу це рейдерство. Адже в останні півроку віджати бізнес стало навіть легше.

“Я очікую в наступному році дуже помірного зростання нашої купівельної спроможності. Правда, це буде не для всіх. На жаль, зараз люди цього не відчують. В першу чергу не відчують малозабезпечені люди. Тим, кому вистачає грошей на комунальні послуги та їжу, точно не варто чекати чогось кращого”, – підсумував Дорошенко.

Нагадаємо, МВФ назвав умови для отримання Україною траншу.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register