14 жовтня: яке сьогодні свято – історія і традиції

14 жовтня: яке сьогодні свято - історія і традиції

Покрова Пресвятої Богородиці

14 жовтня православні відзначають велике свято день Покрови Пресвятої Богородиці. В його основі лежить переказ про появу Божої Матері в константинопольському храмі, де зберігалися її риза та частина пояса, в 10 столітті.

Покрова Пресвятої Богородиці

До Покрови селяни намагалися завершити всі сільськогосподарські справи. Починався зазим. Худобу вже не виганяли на пасовиська, а тримали у хлівах і переводили на зимовий корм. Покрив вважався і днем розплати за роботу і за товари.

Також віряни звертаються у молитві до Пресвятої Богородиці з проханням про здоров’я, захист, допомогу, сприяння в сімейному житті і любові. Вважається, що протягом року до наступної Покрови Богородиця буде допомагати і оберігати тих, хто молився.

Популярні новини зараз Донецьк, зустрічай!: патріоти відправили окупантам головний символ України, яскраві фото Путін пригрозив світу цинічною заявою: Ми повернулися Полякова зчепилася з Кондратюком на Х-факторі: через крики замовк зал, відео На сторінці онкохворої Заворотнюк несподівано почали зявлятись фото: неможливо стримати сльози Показати ще День захисника України

День захисника України нове свято, встановлене указом президента № 806/2014 від 14 жовтня 2014 року і є офіційно святковим і вихідним днем.

Згідно з указом, свято було встановлено з метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і в підтримку ініціативи громадськості.

З нагоди свята проводиться низка святкових та урочистих заходів, в основному у Києві і Львові. Також, з 2015 року щорічно в цей святковий день пропонується всім органам місцевого самоврядування, підприємствам, організаціям і об’єднанням громадян встановлювати державний прапор.

День українського козацтва

День українського козацтва приурочений до дня Покрови Пресвятої Богородиці, оскільки Матір Божа вважається захисницею і покровителькою козаків, і встановлено Указом президента № 966/99 від 7 серпня 1999 року. У нашій країні в цей день згадують історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес створення і розвитку незалежної України.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register