Імпорт електроенергії з Росії знищить вітчизняну вугільну галузь, – екс-міністр

Імпорт електроенергії з Росії знищить вітчизняну вугільну галузь, - екс-міністр

Про це написав Голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї, колишній міністр палива і енергетики Іван Плачков у своїй колонці, оцінюючи наслідки імпорту електроенергії з РФ.

“Другий результат кінець вуглевидобутку в Україні. Після того, як російський імпорт почне “заливати” нашу країну, першим впаде державний видобуток вугілля. Сьогодні собівартість видобутку на державних шахтах досягає 4000 грн/т. Ціна вугілля з поставкою з Роттердаму, наприклад, близько 1800 грн/т. Державне вугілля викуповується за ціною 2500 грн/т. Збитки платимо ми всі у вигляді прямих дотацій з держбюджету на підтримку державних шахт”, – написав Плачков, повідомляє портал “Українські новини”

На його думку, після відкриття імпорту електроенергії з РФ державне вугілля вже нікому не буде потрібне і тисячі шахтарів втратять роботу .

“Близько 31 тисячі шахтарів опиняться на вулицях. Не виключено, що частина з них на вулицях урядового кварталу. Слідом за державними підприємствами, приватні шахти втратять близько третини обсягів видобутку. При цьому фінансовий стан приватних вугільних компаній наблизиться до критичного, і ще 10-15 тисяч шахтарів залишаться без роботи. Обсяг падіння видобутку вугілля становитиме до 7 млн т.”, – прогнозує Плачков.

Популярні новини зараз В Україні проведуть індексацію доходів: хто отримає додаткові гроші вже у жовтні Головне за день, 11 жовтня: скасування податків, відїзд Порошенка з країни та розбитий ніс Путіна У Зеленського планують скасувати податки українцям: все залежить від вашого віку У Чорнобильській зоні випадково виявили повзучого монстра, він тут господар: моторошні кадри Показати ще

Нагадаємо, раніше голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявив, що Росія цілеспрямовано робить Україну енергозалежною, щоб мати можливість тиснути на українську владу. Та нагадав, що “енергетичну зброю” в Кремлі вже використовували проти України не раз. На його думку, імпорт електроенергії з Росії, який почався 1 жовтня, це ще один крок, яким збільшується наша залежність від РФ і який матиме негативні наслідки не тільки для енергетичної галузі, а й країни в цілому.

Джерело: znaj.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register