Снаряди, вогонь з передової та усмішки вдома: у Тернополі відкрили фотовиставку з бойового шляху (фоторепортаж)


Важливі, зворушливі миті з зони бойових дій та з мирної сторони можна побачити у фойє адміністративного будинку Тернопільської облради на виставці світлин «Гарматний ешелон».

Офіційне відкриття експозиції, присвяченої сучасному бойовому шляху 44-ої окремої артилерійської бригади, відбулося сьогодні, 11 жовтня. Автором більшості з фотографій є прес-офіцер військової частини лейтенант Юрій Кульпа. Ще частина світлин зібрані волонтерами та самими бійцями.

Участь у церемонії відкриття взяли представники влади, військові, представники громадськості, духовенства та ЗМІ.

П’ять років захисту України пов’язані з суспільними жертвами, втратами. Ці, ще вчора пересічні люди, вийшли в зону бойових дій та роблять героїчні вчинки, щоби українська держава не зникла. Щоби не загинула, а продовжувала розвиватися, бути міцною та незалежною. Ця фотовиставка відображає різні моменти з великої та насиченої історії боротьби. Здається, тут не так багато світлин. Та це тому, що тут зображено лише частину людей, які були на передовій. А кожне фото, подане тут – це певна історична віха, зображення моментів, які невід’ємно пов’язані із захистом нашої незалежної держави. Завдяки цим моментам сьогодні ми маємо тут мир на Тернопільщині. Тому нехай Господь благословляє воїнів 44-ї окремої артилерійської бригади, аби вояки повернулися до нас живими, здоровими та з перемогою, — наголосив під час церемонії Високопреосвященнійший Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький.

До присутніх звернувся й автор ідеї та робіт – прес-офіцер 44-ї окремої артилерійської бригади Юрій Кульпа.

— Мені було важко підбирати світлини до фотовиставки. Думав, треба зробити 100-1000 світлин, адже дислокацій, вояків є тисячі. Є тисячі вагомих моментів із пунктів постійного перебування, із повсякденного життя нашої військової частини. Та, насправді, коли переглядав усі фото, хотів, але не міг усі відібрати для виставки. Тримав зв’язок із мобілізованими бійцями, зустрічався з ними. І під час цих стріч вояки просили, аби тих і тих показав. Мовляв, нехай нас хоч на них побачать. Ось я так і вирішив подати фотоекскурс – від початку формування військової частини і до сьогодні. На теперішніх фото можна побачити й усмішки наших героїв, які поверталися зі Сходу. Це той шлях артилеристів, який вояки пройшли не тільки в районі бойових дій, але й на Заході в рідних містах, — наголосив прес-офіцер.

Юрій Кулька зазначив, що на майбутнє планує зробити сюжети з військовими-героями, які показані на світлинах. Бо ж українцям було би цікаво почути й історію певних подій, перипетій, які пережили ці вояки і які назавше закарбувалися у фото.

На заході слово мав і голова Тернопільської облради Віктор Овчарук, який наголосив, що найголовніше в експозиціях – не так майстерність фотографа, як показ живих людей, їх доль, їх бойових та мирних буднів.

Вже протягом 5 років на Тернопільщині дислокується 44 окрема артилерійська бригада, що зібрала у своїх рядах представників різних регіонів нашої держави, одержимих перемогою над ворогом. За цей час чимало військовослужбовців пройшли свій шлях служби, починаючи від Яворівського полігону, Старичева і по сьогодні. З кожним днем наші військові стають все міцнішими та фаховішими, виявляючи небачену мужність, захищаючи незалежність та цілісність нашої держави. Вони не за розповідями знають, що таке війна, побували на передовій, у самому пеклі – Дебальцево, Донецький аеропорт, Артемове, Новгородське, Дзержинськ, Зайцево, Вуглегірськ, Горлівка… Переконаний, що наша 44 артилерійська бригада є і буде однією з найкращих, найпрофесійніших та найстійкіших у Збройних силах України. Пам’ятаймо загиблих. Просімо Господа про міцне здоров’я, силу та витривалість для тих, хто і нині на передових, — наголосив Віктор Овчарук.

Варто зазначити, що згодом світлини експонуватимуть в українському домі «Перемога» та в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

Галерея зображень

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register