Кабмін: зміни чекають на українців в економіці та фінансах

Найближчі 5 років уряд планує значно знизити присутність держави у економіці шляхом приватизації та закриття неефективних державних підприємств.

Про це йдеться в програмі дій уряду, яка опублікована на сайті Верховної Ради. У ній йдеться, що частки держави в економіці буде зменшена до 5% у 2024 році, а рентабельність активів (RoA) державних підприємств має зрости з 2,1% у 2018 році до 5% у 2024. В рамках приватизації буде продано сотні суб’єктів господарювання державного сектору. Як зазначають в уряді, це дасть змогу міністерствам зосередитися на формуванні політики, а не на управлінні власністю. Понад тисячу неефективних підприємств взагалі буде ліквідовано, і держава не витрачатиме на них кошти платників податків. Стратегічні державні підприємства будуть передані в управління Фонду національного добробуту, який ще мають створити. Також роздержавлення чекає на банківський сектор. Уряд планує залучити інвесторів у державні банки, зменшивши частку держави в  секторі до рівня 20% замість теперішніх понад 50%.

Раніше повідомлялося, що у держбюджет-2020 Міністерство фінансів заклало план надходження від приватизації лише у 5 млрд грн. За підсумком семи місяців 2019 року план надходження доходів від приватизації виконано лише на 2,1%.

Мінфін оприлюднив підсумки приватизації за 2018-й рік. З’ясувалось, що бюджет України впродовж 2018 року отримав близько 300 мільйонів гривень від приватизації, що становить 1,4% від запланованого показника.

depo.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register