17 серпня. Цей день в історії Тернопілля


Сторінками історії: 1612 – народився князь Ярема Вишневецький, 1992 – у Гусятині відкрито пам’ятник Северину Наливайку, 2011 – помер о.Микола Шаварин.

17 серпня 1612 року – народився український князь, польський полководець, воєвода руський, власник Вишнівця Єремія (Ярема) Вишневецький (на портреті). Помер 20 серпня 1651 р. біля с.Паволочі на Житомирщині. Перепохований у Польщі.

17 серпня 1772 року – укладено угоду між Австрією та Росією про поділ Речі Посполитої, згідно з якою Австрія захопила Галичину, включаючи центральну та південну частини сучасної Тернопільщини.

17 серпня 1901 року – у Тернополі народився польський педагог, поет, перекладач, доктор філософії, гімназійний професор Юліуш Фельдгорн. Розстріляний німцями в серпні 1943 р. у м-ку Свомовіцах біля м. Кракова (Польща).

17 серпня 1942 року – у концтаборі в м.Белзці (Польща) загинув математик, доктор філософії, професор Львівського університету, уродженець Тернополя Герман Ауербах. У 1928 році він захистив докторську дисертацію по темі Н-опуклих кривих. При арешті німцями в серпні 1942 року отруївся з дружиною та донькою.

17 серпня 1973 року – у Тернопільській області викрита підпільна організація під умовною назвою “Армія”.

17 серпня 1981 року – в Канаді помер український ветеринар, диригент, громадський діяч, уродженець с.Довге Теребовлянського району Богдан-Степан Балько. Воював в Українській Національній Армії. Диригент хору в м.Мец (Франція). Президент Манітобської ветеринарної асоціації, голова Об’єднання українських ветеринарних лікарів Канади, голова Ради української культури в Канаді.

17 серпня 1984 року – в Афганістані загинув уродженець смт.Козлів Козівського району Володимир Крук. Загалом в Афганістані воювало понад 1700 жителів Тернопільщини; з них 46 стали інвалідами, 2 – пропали безвісти, 48 – загинули.

17 серпня 1992 року – у Гусятині, на Тернопільщині, урочисто відкрито пам’ятник ватажку національно-визвольної боротьби українського народу в ХVІ ст. Северину Наливайку.

17 серпня 2011 року – на 96-му році життя помер священик Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ митрофорний протоєрей Микола Шаварин (на фото). Священик більшу частину свого життя діяв у підпіллі, перебував у засланні за відмову зректися віри. У 1950 р. був арештований і відбував покарання у Томській області. Потім було повернення на Тернопільщину (1957 р.), праця вантажника на цукровому комбінаті «Поділля»; тесляра на комбайновому заводі, бухгалтера на цьому ж заводі, аж до виходу на пенсію у 1975 році. Від часу легалізації УГКЦ, незважаючи на свій похилий вік, працював викладачем у Тернопільській вищій духовній семінарії імені Йосипа Сліпого. За непоборну стійкість у вірі у часи підпілля Папа Римський Іван Павло ІІ відзначив о.Миколу Шаварина спеціальною медаллю та почесною грамотою.

Джерело: ternopoliany.te.ua

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register