Україна після виборів: розподіл місць в раді та хто з ким дружитиме

 

Позачергові Парламентські вибори 2019 в Україні ще раз показали всьому світові, що наша Батьківщина вже переросла радянський менталітет і дійсно може називатися демократичною державою. Дану тезу підтверджує той факт, що в Раді буде багато справді нових облич і проросійські сили не отримали перемогу в жодному регіоні країни. Не обійшлося без курйозів, наприклад кастрюля замість сейфу на Львівщині, але ці вибори справді були максимально демократичними.

 

Розподіл місць

Хоча вибори в Верховну Раду позаду, та новоспеченим нардепам не до відпочинку. Обранцям українців, які ще донедавна переймалися тільки рейтингами, зараз слід задуматися, як будувати стосунки з колегами, аби робота в Парламенті не була схожою на перетягування канату, а приносила користь.

Щоб оцінити імовірність безконфліктної та продуктивної діяльності Ради треба спершу розібратися, яку кількість крісел в Парламенті матиме кожна з політичних сил.

Маємо наступну картину:

  • “Слуга народу” – 254 (124 – за списками, 130 – за мажоритаркою)
  • “Опозиційна платформа – За життя” – 43 (37 – за списками, 6 – за мажоритаркою)
  • ВО “Батьківщина” – 26 (24 – за списками, 2 – за мажоритаркою)
  • “Європейська Солідарність” – 25 (23 – за списками, 2 – за мажоритаркою)
  • “Голос” – 20 (17 – за списками, 3 – за мажоритаркою)
  • Самовисуванці – 46
  • Мажоритарники від партій, які не подолали 5% бар’єр – 10

Також маємо 26 “вільних” місць, які мали б належати обранцям українців, які мешкають на окупованих територіях.

Хто з ким дружитиме і чи це взагалі важливо?

Наразі керівники партій обмежуються лише загальними фразами на зразок “ми готові домовлятися в інтересах держави”, але чи буде користь від цих домовлянь взагалі? Для прийняття законопроекту необхідною є згода 226 парламентарів, а політична сила “Слуга народу” має “своїх” аж 254. То навіщо їм тратити свій час на переговори з іншими?

До слова, в одному інтерв’ю Представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, цитую: “Коаліція забере всі міністерські крісла, немає такого, щоб опозиція була в уряді. У парламенті, думаю, деякі комітети віддадуть опозиції, щоб ні у кого не було сумнівів у демократичності нової влади, які саме, поки не знаю”. 

Тобто Україну чекає, можна сказати, однопартійний парламент. Добре це чи погано побачимо з часом. Протее, безперечно, на депутатах від “Слуги народу” величезна відповідальність, бо в них повністю розв’язані руки і вони можуть спрямовувати країну куди їм заманеться і наслідки їхніх спроб керувати державою будуть лише їхньою гордістю ч соромом.

Вхід

Вітаємо! Це форма входу для власників підприємств

Запам'ятатит мене Забули пароль?

Відновлення паролю

Register